SVJETSKI KUP LUZERN: VEKIĆ I ŽUGIĆ BEZ A FINALA

LUZERN, 12. srpnja (Hina) - Niti jedan od dva hrvatska predstavnika u samcu na veslačkoj regati u Luzernu, posljednjem natjecanju Svjetskoga kupa, nije se uspio plasirati u A finale.
LUZERN, 12. srpnja (Hina) - Niti jedan od dva hrvatska predstavnika u samcu na veslačkoj regati u Luzernu, posljednjem natjecanju Svjetskoga kupa, nije se uspio plasirati u A finale.#L# Mario Vekić je u svojoj polufinalnoj skupini zauzeo peto mjesto, dok je Bojan Žugić u svojoj skupini bio posljednji, šesti, te će u nedjelju nastupiti u B finalu. Vekić je u svoju utrku krenuo ambiciozno, nakon prvih 500 metara bio je vodeći, na polovici utrke je zauzimao drugu poziciju, ali potom je posustao, te na kraju završio na poziciji koja je ustvari u skladu s njegovim mogućnostima. Žugić nije imao nikakvih izgleda za plasman među prva tri veslača koji su izborli nastup u A finalu. Utrku je završio kao posljednji sa 14 sekundi zaostatka za pretposljednjim. Hrvatski četverac s kormilarom u sastavu Ante Kušurin, Ante Murer, Petar Lovrić, Ivan Rebić i kormilar Luka Travaš je zauzeo drugo mjesto u svojoj disciplini za koju su se prijavila samo tri čamca. REZULTATI, SAMAC, POLUFINALA, SKUPINA A: 1. Olaf Tufte (Nor) 7:00.57 2. Andre Vonarburg (Švi) 7:01.70 3. Frederic Kowal (Fra) 7:05.45 4. Dirk Lippits (Niz) 7:06.82 5. MARIO VEKIĆ (HRV) 7:11.97 6. Mikael Nilsson (Šve) 7:14.17 SKUPINA B: 1. Marcel Hacker (Njem) 6:57.67 2. Duncan Free (Aus) 6:59.66 3. Volodimir Pavlovskij (Ukr)7:00.85 4. Ivo Jankiev (Bug) 7:13.49 5. Sobhy Abd El Ghany (Egi) 7:16.43 6. BOJAN ŽUGIĆ (HRV) 7:30.33 ČETVERAC S KORMILAROM: 1. Njemačka 6:12.83 2. HRVATSKA (Ante Kušurin, Ante Murer, Petar Lovrić, Ivan Rebić; Luka Travaš) 6:22.49 3. Italija 6:29.33 (Hina) zm