KAJAK - KANU - HORVATIČEK ČETVRTI

ZAGREB, 6. srpnja (Hina) - Hrvatski kanuist Emanuel Horvatiček osvojio je četvrto mjesto u utrci na 500 metara na Svjetskom kupu na mirnim vodama što se održava na zagrebačkom jezeru Jarun.
ZAGREB, 6. srpnja (Hina) - Hrvatski kanuist Emanuel Horvatiček osvojio je četvrto mjesto u utrci na 500 metara na Svjetskom kupu na mirnim vodama što se održava na zagrebačkom jezeru Jarun.#L# Horvatiček je ostvario rezultat 1:57. Prvo mjesto pripalo je Bjelorusu Siamionu Sapanenki (1:56), dok je Goran Lazić bio deveti s rezultatom 2:22. Horvatiček, nažalost na 200 metara nije bio jednako uspješan - osvojio je deveto mjesto s rezultatom 44 sekunde, tri sekunde sporije od pobjednika Čeha Martina Doktora. Drugo mjesto osvojio je Australac Martin Marinov (41), dok je treći bio Grk Andreas Kiligkaridis (42). U B finalu je nastupio Goran Lazić, osvojivši sedmo mjesto sa rezultatom 45.00. Mladen Bartolić je na utrci kajakaša na 200 metara (K-1) u B finalu osvojio osmo mjesto, ukupno 17. mjesto, s rezultatom 39.00 sekundi. Juniori Nikola Jurić i Nikola Rubinić osovojili su treće mjesto u kanuu jednokleku na 500 metara s rezultatom 2.10. Prvo mjesto pripalo je Rumunjima. Kanuisti na 500 metara (Danijel Torma, Nikola Jurić, Miroslav Matić i Josip Kaurin) bili su posljednji s rezultatom 1:51. Prvo mjesto osvojili su Rumunji s rezultatom 1:33. (Hina) dl dl