EUROPSKI KUP: ATLETIČARI DRUGI, DRŽAVNI REKORD ŽENSKE ŠTAFETE 4X100

ISTANBUL, 21. lipnja (Hina) - Nakon prvog dana Atletskog kupa Europe skupine B, koji se održava u Istanbulu, hrvatska muška reprezentacija nalazi se na drugom mjestu, iza favoriziranih Rumunja.
ISTANBUL, 21. lipnja (Hina) - Nakon prvog dana Atletskog kupa Europe skupine B, koji se održava u Istanbulu, hrvatska muška reprezentacija nalazi se na drugom mjestu, iza favoriziranih Rumunja.#L# S jednom pobjedom, Slavka Petrovića na 5000m (14:20.67), te četiri druga i dva treća mjesta, Hrvatska je skupila 95 bodova. Prvoplasirani Rumunji imaju 15 bodova više. Budući da dvije prvoplasirane reprezentacije idu u viši rang, skupinu A, Hrvati s optimizmom mogu očekivati nedjelju. Dejan Vojnović je na 100m bio drugi s rezultatom 10.47 sekundi. Drugo mjesto osvajali su i Branimir Peitel na 400m (47.23) te Siniša Ergotić u dalju (7.96m). Štafeta 4x100, također, je osvojila drugo mjesto (40.06). Veteran Branko Zorko osvojio je treće mjesto na 1.500m (3:44.44), a isti plasman pripao je Nedžadu Mulabegoviću u kugli (19.03m). Djevojke se nakon prvog dana nalaze na četvrtoj poziciji i teško je očekivati plasman u viši rang. No, treba istaknuti da je štafeta 4x100 u sastavu Rukavina, Golub, Markt, Ivančević istrčala novi rekord Hrvatske - 45.80 sekundi. Tim rezultatom osvojile su drugo mjesto. Druga je bila i Vera Begić u disku s hicem 53.68 metara, te Ljiljana Ćulibrk na 3000m (9:47.59). Petra Ptiček na 800m bila je treća (2:09.73), kao i Ivona Jerković u motki (3.60m). ATLETIČARI: 1. Rumunjska 110 2. Hrvatska 95 3. Turska 87 4. SiCG 86 ATLETIČARKE: 1. Estonija 117 2. Turska 109 3. Izrael 103 4. Hrvatska 93 (Hina) im