WTA BEČ: SUAREZ BOLJA OD ŠPREM (ŠIRA VERZIJA)

BEČ/ZAGREB, 14. lipnja (Hina) - Hrvatska tenisačica Karolina Šprem nije uspjela osvojiti svoj prvi WTA turnir. U finalu 170.000 dolara vrijednog WTA turnira u Beču bolja od Šprem bila je Argentinka Paola Suarez sa 7-6 (0), 2-6, 6-4.
BEČ/ZAGREB, 14. lipnja (Hina) - Hrvatska tenisačica Karolina Šprem nije uspjela osvojiti svoj prvi WTA turnir. U finalu 170.000 dolara vrijednog WTA turnira u Beču bolja od Šprem bila je Argentinka Paola Suarez sa 7-6 (0), 2-6, 6-4.#L# U svom drugom finalu u karijeri mlada Varaždinka bila je vrlo blizu pobjedi, ali umjesto da pobijedi u dva lagana seta, platila je cijenu neiskustva, te na koncu izgubila u tri seta. Šprem je sjajno krenula u dvoboj i ekspresno stigla do vodstva od 5- 1 i servisa za prvi set. Pri tom rezultatu imala je i dvije set- lopte, ali iskusna Argentinka se nije predavala i uspjela je smanjiti na 5-2. Nakon što je Suarez zadržala svoj početni udarac za 5-3, Šprem je ponovno imala servis za set. U toj igri je imala čak šest lopti za 6-3, no niti to nije bilo dovoljno, Suarez je iskoristila treću loptu za 5-4, a zatim i izjednačila na 5-5. Kada je Šprem treći put zaredom izgubila servis, te podarila Suarez vodstvo od 6-5, činilo se da će se naša igračica "raspsti". Ipak, uspjela je izjednačiti na 6-6, ali u odlučujućoj igri nije osvojila niti bod. U drugom setu Suarez je povela 2-1, a zatim je Šprem zaigrala kao na početku dvoboja i sa pet uzastopnih igara dobila taj dio igre sa 6- 2. Nažalost, Šprem u trećem setu nije nastavila s igrom s kraja drugoga. Držala se do 4-4, tada je Suarez zadržala svoj početni udarac za vodstvo 5-4, a zatim je zahvaljujući pogreškama Šprem stigla i do "breaka" za konačnih 6-4 u odlučujućem dijelu igre. (Hina) zm