ESTONIJA - HRVATSKA 0:1 (ŠIRA VERZIJA)

TALLINN, 11. lipnja (Hina) - U dvoboju osme skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2004. godine nogometna reprezentacija Hrvatske je u Tallinnu pobijedila Estoniju sa 1:0 (0:0).
TALLINN, 11. lipnja (Hina) - U dvoboju osme skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2004. godine nogometna reprezentacija Hrvatske je u Tallinnu pobijedila Estoniju sa 1:0 (0:0).#L# Pogodak vrijedan tri boda postigao je Niko Kovač u 77. minuti. Ovim trijumfom odabranici izbornika Otte Barića učinili su veliki korak prema plasmanu u Portugal. Na vrhu naše ljestvice nalaze se Bugari sa 11 bodova, dok Hrvatska ima jedan manje. Ogled u Tallinnu bio je istovjetan prvom ogledu ove dvije reprezentacije koji je odigran u Osijeku. Gosti su se cijelu utakmicu igrali bunker. Sjajno organiziranom i pokretljivom obranom uporno su odolijevali našim napadima. No za razliku od slavonskog ogleda, koji je okončan bez pogodaka, Estonci su na stadionu A. Le Coq Areni ipak pokleknuli. U 77. minuti Milan Rapajić je sjajno ubacio loptu na drugu vratnicu gdje je Niko Kovač prsima ugurao u estonsku mrežu. U posljednjih desetak minuta Ivica Olić je imao tri sjajne prilike, no loše je pucao, dok je u sudačkoj nadoknadi Stpe Pletikosa sjajnom intervencijom zaustavio udarac Zahovaika. TALLINN, Stadion A. Le Coa Arena - 6.000 gledatelja; Sudac: Alain Hamer, pomoćnici: Reuter, Crelo (svi Luksemburg). STRIJELAC: 0:1 Niko Kovač (77) ŽUTI KARTONI: Šimić (15), Srna (33), N.Kovač (69), Olić (90) / Kristal (21), Pijroa (38) ESTONIJA: Poom; Allas (od 82. Zahovaiko), Stephanov, Piiroja, U.Rooba, Leetma, M.Rooba (od 71. Reiunmae), Kristal, Zelinski, Oper, Lindpere (od 83. Lemsalu) HRVATSKA: Pletikosa; Šimić (od 61. T.Marić), Šimunić, Babić (od 73. Leko), Tomas, Živković, Rapaić (od 79. Roso), Srna, Pršo, N.Kovač, Olić (Hina) dl dl