EP: HRVATSKA - ITALIJA 6:3 (ŠIRA VERZIJA)

KRANJ, 9. lipnja (Hina) - U susretu 4. kola B skupine Europskog prvenstva vaterpolisti Hrvatske su pobijedili Italiju 6:3 (2:1, 2:1, 0:0, 2:1).
KRANJ, 9. lipnja (Hina) - U susretu 4. kola B skupine Europskog prvenstva vaterpolisti Hrvatske su pobijedili Italiju 6:3 (2:1, 2:1, 0:0, 2:1). #L# Nakon jučerašnje mučne predstave i poraza od Španjolske, hrvatski su vaterpolisti napokon odigrali na razini svog ugleda. Posebno dobri bili su u obrani. Talijani su čak 14 puta imali igrača više, no naša je obrana poklekla samo u tri slučaja. Treba pohvaliti i hrvatskog vratara Franu Vićana. Ključnom za konačni ishod pokazala se druga četvrtina, u kojoj smo pogocima Fatovića i Vranješa poveli sa 4:1. Talijani su pred kraj četvrtine uspjeli smanjiti na 2:4. A onda je uslijedilo razdoblje od gotovo deset minuta bez pogodaka. Taj post prekinula je Hrvatska 3:45 minute prije kraja susreta, kada je Đogaš zabio za 5:2. Nedugo nakon toga Smodlaka je povisio na 6:2, i do kraja susreta Talijani su tek uspjeli ublažiti poraz. Sutra u posljednjem kolu B skupine Hrvatska igra protiv Grčke (19 sati). Pobjednik dvoboja osvojit će prvo mjesto u B skupini, što bi mu trebalo donijeti lakšeg protivnika u četvrtfinalu. HRVATSKA - ITALIJA 6:3 (2:1, 2:1, 0:0, 2:1) HRVATSKA: Volarević, Vranješ 1, Burić, Šimenc 1, Premuš, Štritof, Smodlaka 1, Đogaš 2, Vićan, Barač, Hinić, Fatović 1, Kobešćak, Herceg, Franković. ITALIJA: Empesti, Postiglione, Mangiante, Buonocore 1, Rath, R. Calcaterra, Mistrangelo, Angelini, Felugo, A. Calcaterra 1, Silipo, Fiorentini, Bencivenga 1, Di Costanzo, Gerini. ČETVERCI: Hrvatska 1-1, Italija 0-0. IGRAČ VIŠE: Hrvatska 4-8, Italija 3-14 (Hina) im