HAJDUK - ULJANIK 4:0, HAJDUK OSVOJIO KUP

SPLIT, 4. lipnja (Hina) - Nogometaši Hajduka u uzvratnom su ogledu finala Hrvatskog nogometnog Kupa u Splitu pred 8.000 gledatelja pobijedili drugoligaša Uljanik sa 4:0 (3:0), te tako ukupnim rezultatom 5:0 po četvrti put slavili u Kupu.
SPLIT, 4. lipnja (Hina) - Nogometaši Hajduka u uzvratnom su ogledu finala Hrvatskog nogometnog Kupa u Splitu pred 8.000 gledatelja pobijedili drugoligaša Uljanik sa 4:0 (3:0), te tako ukupnim rezultatom 5:0 po četvrti put slavili u Kupu.#L# Iako je pitanje konačnog pobjednika praktički bilo poznato i nakon prvog ogleda, Splićani u uzvratu niti jednog trenutka nisu dozvolili moguću senzaciju. Od samog starta krenuli su agresivno i motivirano i već nakon prvog poluvremena stvorili su tri pogotka viška. Iako je potrebno dodati kako su "bijeli" prva dva pogotka postigli nakon velikih pogrešaka vratara Uljanika, Čalete. U drugom poluvremenu Hajduk je nastavio svoju dominaciju, a od nekoliko izglednih prilika hrvatski doprvak uspio je realizirati jednu. Nogometaši Uljanika najbolju priliku imali su početkom drugog poluvremena kada je Stošić izbio sam ispred Pletikose no pucao je preko gola. Pobjednički pokal, Rabuzinovo Sunce i medalje podijelili su dr. Zdravko Jelenović u svojstvu izaslanika predsjednika RH Stjepana Mesića, te predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza (HNS) Vlatko Marković, te tajnik HNS-a Zorislav Srebrić. Split - Stadion Poljud 8.000 gledatelja; Sudac Goran Marić, pomoćnici Stipković i Kožarec, četvrti sudac: Petir, delegat: Stolnik STRIJELCI: 1:0 Pletikosa (19 - 11m), 2:0 Rapaić (27), 3:0 Turković (36), 4:0 Deranja (82) ŽUTI KARTONI - CRVENI KARTONI - HAJDUK: Pletikosa, Vuković, Neretljak, Vejić, Andrić, Računica, Srna (od 70. Brgles), Carević, Bule (od 79. Deranja), Rapaić (od 69. Krpan), Turković ULJANIK: Čaleta, Dadić, Ugrčić, Pauletić (od 84. Černjul), Lasić, Šistek, Kontešić, Osotvić (od 70. Ramadani), D.Deranja, Stošić, Žiković (od 65. Mikac) (Hina) dl dl