JUVENTUS U FINALU LIGE PRVAKA

TORINO, 14. svibnja (Hina/Reuters) - U uzvratnom dvoboju polufinala nogometne Lige prvaka Juventus je u Torinu pred 70.000 gledatelja pobijedio Real Madrid sa 3:1 (2:0) i ukupnim rezultatom 4:3 plasirao se u finale gdje će igrati protiv Milana u Manchesteru 28. svibnja.
TORINO, 14. svibnja (Hina/Reuters) - U uzvratnom dvoboju polufinala nogometne Lige prvaka Juventus je u Torinu pred 70.000 gledatelja pobijedio Real Madrid sa 3:1 (2:0) i ukupnim rezultatom 4:3 plasirao se u finale gdje će igrati protiv Milana u Manchesteru 28. svibnja.#L# Bit će to prvo talijansko finale u povijesti Lige prvaka. Strijelci za torinsku "Staru damu" bili su David Trezeguet (12), Alessandro Del Piero (43), te Pavel Nedved (73), dok je pogodak za "Kraljevski klub" postigao Zinedine Zidane u 89. minuti. U 68. minuti vratar Juventusa Gianluigi Buffon obranio je jedanaesterac Luisu Figu. JUVENTUS: Buffon - Thuram, Tudor, Montero, Birindelli (od 60. Pessotto) - Zambrotta, Tacchinardi, Davids (od 89. Conte), Nedved - Trezeguet (od 77. Camoranesi), Del Piero. REAL MADRID: Casillas - Michel Salgado, Hierro, Ivan Helguera, Roberto Carlos - Flavio Conceiao (od 52. Ronaldo), Guti, Cambiasso (od 76. McManaman) - Figo, Zidane - Raul ŽUTI KARTONI: Montero (58), Tacchinardi (64) i Nedved (83) za Juventus, te Flavio Conceiao (23), Michel Salgado (59), Hierro (75), te Figo (86) za Real Madrid. (Hina) dl dl