EUROLIGA: BENETTON PRVI FINALIST

BARCELONA, 9. svibnja (Hina) - Košarkaši Benettona iz Trevisa prvi su finalisti ovosezonske Eurolige. U prvom polufinalnom dvoboju "Final Foura" u Barceloni Benetton je svladao Montepaschi iz Siene sa 65-62 (28-12, 11-11, 6-22, 20-17).
BARCELONA, 9. svibnja (Hina) - Košarkaši Benettona iz Trevisa prvi su finalisti ovosezonske Eurolige. U prvom polufinalnom dvoboju "Final Foura" u Barceloni Benetton je svladao Montepaschi iz Siene sa 65-62 (28-12, 11-11, 6-22, 20-17).#L# Benetton je ostvario prednost od čak 16 kševa u prvoj četvrtini, ali Montepaschi je uspio sjajno odigranom trećom četvrtinom stići do izjednačenja 45-45. Sredinom četvrte četvrtine momčad iz Siene imala je čak i vodstvo od šest pogodaka (55-49), ali u završnici je Benetton ipak uspio preokrenuti rezultat i pobijediti. Junak Benettonove pobjede bio je Massimo Bulleri koji je postigao posljednjih pet koševa na utakmici, tricu za 63-62 40 sekundi prije kraja, te dva slobodna bacanja 9 sekundi prije isteka vremena. Grk Kakioussis pokušao je tricom odvesti utakmicu u produžetak, ali je promašio obruč. U drugom polufinalu u 20.30 sati igraju domaćin Barcelona i CSKA iz Moskve. (Hina) zm