WTA BOL: ZVONARJEVA PRVA FINALISTICA

BOL NA BRAČU, 3. svibnja (Hina) - Ruska tenisačica Vera Zvonarjeva prva je finalistica WTA turnira u Bolu na Braču pobijedivši u polufinalu Amerikanku Samanthu Reeves 6:3, 6:4 za sat i 12 minuta igre.
BOL NA BRAČU, 3. svibnja (Hina) - Ruska tenisačica Vera Zvonarjeva prva je finalistica WTA turnira u Bolu na Braču pobijedivši u polufinalu Amerikanku Samanthu Reeves 6:3, 6:4 za sat i 12 minuta igre. #L# Osamnaestogodišnja Ruskinja došla je do drugoga WTA finala u karijeri - lani je igrala i izgubila završni dvoboj Palerma, a sutra će joj se na jednom drugom otoku, na Braču pružiti prilika za prvi naslov u karijeri. Protiv solidne Reeves (128. na svijetu) Zvonarjeva je dominirala u prvom setu, a činilo se nakon 2:0 i 3:1 u drugom da će ponoviti jučerašnju ekspresnu pobjedu od 38 minuta iz četvrtfinala sa Cervanovom. No, nije bilo tako - u pravoj "poplavi oduzimanja servisa" - Reeves je 1:3 okrenula u 4:3, odigravši vrlo hrabro protiv 28. tenisačice svijeta, koja se napokon ipak pribrala i snažnim "winnerima" došla do novog "breaka" i pobjede. "Bilo je vrlo sparno i teško za igrati, ali najvažnije je da sam uspjela ući u finale. I lani sam u svom prvom pojavljivanju na WTA Touru igrala dobro na Bolu i došla do četvrtfinala, gdje ju je izbacila Iva Majoli. Sada sam 28. na svijetu i cilj mi je dokraja godine ući među prvih dvadeset", kazala je Zvonarjeva, treča nositeljica turnira koja je u četvrtfinalu protiv Nijemice Groenefeld spasila meč-loptu u 13. igri trećeg seta. Ruskinja će u finalu igrati sa boljom iz dvoboja dviju Španjolki - Marie Sanchez Lorenzo i Conchita Martinez Granados. Rezultat polufinala: Vera Zvonarjeva (Rus/3) - Samantha Reeves (SAD) 6:3, 6:4. (Hina) rš