NBA - KRAJ ZA MILWAUKEE, KUKOČ POSTIGAO 16 KOŠEVA

NEW YORK/ZAGREB, 2. svibnja (Hina) - Nakon Sacramenta plasman u drugi krug doigravanja NBA lige izborile su još četiri momčadi - Los Angeles Lakersi, Boston, New Jersey, te San Antonio.
NEW YORK/ZAGREB, 2. svibnja (Hina) - Nakon Sacramenta plasman u drugi krug doigravanja NBA lige izborile su još četiri momčadi - Los Angeles Lakersi, Boston, New Jersey, te San Antonio.#L# Milwaukee Bucksi nisu uspjeli izboriti sedmi odlučujući ogled protiv New Jerseya. U šestom dvoboju Netsi su slavili sa 113:101 i tako dohvatili četvrtu pobjedu koja vodi u drugi krug. Najzaslužniji za gostujuću pobjedu Netsa bili su Jason Kidd, koji je upisao "triple-double (22 koša, 11 asistencija i 11 skokova), Kenyon Martin (29 koševa), te Richard Jefferson (16 koševa). "Kada tri igrača odigraju kao večeras Jason, Kenyon i Richard, nitko nas ne može pobijediti," kazao je trener Netsa Byron Scott. Buckse je predvodio Gary Payton sa 24 koša i 8 asistencija. Michael Redd je dodao 20 koševa, a Toni Kukoč je za 34 minute postigao 16 koševa, šut 7-14, trice 2-4, uz 3 skoka i 5 asistencija. Los Angelsi su još jednom pokazali da kada su Kobe Bryanta i Shaquille O'Neala raspoloženi suparnici nemaju previše izgleda. U šestom dvoboju Lakersi su pobijedili Minnesotu sa 101:85. Bryant je postigao 31 koš, a O'Neal je ubacio 24 koša uz 17 skokova i 9 asistencija. "Shaq je dominirao u prvom, a Kobe u drugom poluvremenu. Kada su raspoloženi, zaista ih je teško pobijediti. Sve smo pokušali, ali nije išlo," kazao je prvi strijelac Timberwolvesa, Kevin Garnett (18 koševa i 12 skokova). Uvjerljivu pobjedu upisao je i Boston protiv Indiane (110:90). Celticsi su već nakon prve četvrtine imali 18 koševa prednosti (33:15), a u pojedinim trenucima utakmice prednost Bostona iznosila je i 27 koševa. Upravo toliko ih je postigao Paul Pierce, dodavši i 8 skokova, dok je Antoine Walker ubacio 21 koš. Gostima nije pomoglo odlično izdanje Jermaina O'Neala (25 koševa i 19 skokova). Najneizvjesnija utakmica odigrana je u Pxoenixu, gdje je San Antonio u završnici serijom 12:2 dostigao prednost domaćina i ubilježio pobjedu 87:85. Kod gostiju iskazao se Tim Duncan, koji je usprkos lošem šutu iz igre (4-12) upisao 15 koševa, ali i 20 skokov, te 10 asistencija, što je bio njegov drugi "triple-double" u doigravanju u karijeri. Stephen Jackson je dodao 19 koševa, a Tony Parker dva manje. Prvi strijelac Phoenixa bio je Shawn Marion sa 24 koša i 15 skokova. (Hina) dl dl