SKV: SPORT U 12,30 SATI

ZAGREB, 26. travnja (Hina) - ZAGREB - Više od tisuću uzvanika okupilo se na trećoj skijaškoj "Gala večeri" održanoj u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Na svečanosti su predstavljene sve naše alpske, nordijske i snowboard reprezentacije. Također, trostrukoj olimpijskoj pobjednici Janici Kostelić uručena je nagrada za najbolju sportašicu svijeta u 2002. po izboru Međunarodne udruge sportskih novinara. Istodobno, Janici je uručeno i prigodno priznanje za najbolju sportašicu Zagreba u tradicionalnom izboru Večernjeg lista.NEW YORK - Nakon slabih nastupa u prve dvije utakmice doigravanja, Gordan Giriček je pred svojim navijačima pružio partiju na razini igara u regularnom dijelu sezone, a njegov Orlando došao je do druge pobjede protiv Detroit Pistonsa. Sinoć je bilo 89-80 za domaćine. "Zezali smo ga kako ga Richard Hamilton razvaljulje i to ga je očito pokrenulo. Prva trica ga je oslobodila i onda je krenulo. Nadam se da će tako nastaviti", kazao je za Giričeka Tracy McGrady. Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini kod vodstva 54-53 za Detroit. U sljedećih pet minuta Orlando je napravio seriju 14-2, a Giriček je u tom razdoblju zabio osam koševa. "Trener (Doc Rivers) mi uvijek daje slobodu u šutiranju, to puno znači", rekao je Giriček, koji je
ZAGREB, 26. travnja (Hina) - ZAGREB - Više od tisuću uzvanika okupilo se na trećoj skijaškoj "Gala večeri" održanoj u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Na svečanosti su predstavljene sve naše alpske, nordijske i snowboard reprezentacije. Također, trostrukoj olimpijskoj pobjednici Janici Kostelić uručena je nagrada za najbolju sportašicu svijeta u 2002. po izboru Međunarodne udruge sportskih novinara. Istodobno, Janici je uručeno i prigodno priznanje za najbolju sportašicu Zagreba u tradicionalnom izboru Večernjeg lista. NEW YORK - Nakon slabih nastupa u prve dvije utakmice doigravanja, Gordan Giriček je pred svojim navijačima pružio partiju na razini igara u regularnom dijelu sezone, a njegov Orlando došao je do druge pobjede protiv Detroit Pistonsa. Sinoć je bilo 89-80 za domaćine. "Zezali smo ga kako ga Richard Hamilton razvaljulje i to ga je očito pokrenulo. Prva trica ga je oslobodila i onda je krenulo. Nadam se da će tako nastaviti", kazao je za Giričeka Tracy McGrady. Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini kod vodstva 54-53 za Detroit. U sljedećih pet minuta Orlando je napravio seriju 14-2, a Giriček je u tom razdoblju zabio osam koševa. "Trener (Doc Rivers) mi uvijek daje slobodu u šutiranju, to puno znači", rekao je Giriček, koji je u 37 minuta igre ubacio 10 koševa (šut 4-7), te dodao 4 skoka i 1 asistenciju. Najbolji igrač Orlanda Tracy McGrady ubacio je 29, Armstrong 20, a Gooden 15 koševa. Richard Hamilton sa 22 bio je najbolji kod Detroita. Četvrta utakmica igra se u nedjelju, također u Orlandu. NEW YORK - Rezultati 1. kruga doigravanja košarkaške NBA lige: ISTOK - Orlando Magic - Detroit Pistons 89:80 (Orlando vodi 2:1) ZAPAD - Phoenix Suns - San Antonio Spurs 86:99 (San Antonio vodi 2:1) Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 103:115 (Dallas vodi 3:0) NEW YORK - Rezultati konferencijskih polufinala doigravanja američko-kanadske hokejaške lige (NHL):#L# ISTOK - Ottawa Senators - Philadelphia Flyers 4:2 (Ottawa vodi 1:0) ZAPAD - Vancouver Canucks - Minnesota Wild 4:3 (produžetak) (Vancouver vodi 1:0) HOUSTON - Rezultati četvrtfinala teniskog ATP turnira u Houstonu, koji se igra za nagradni fond od 380.000 dolara: Olivier Mutis (FRA) - James Blake (SAD/3) 6-4, 6-7 (3), 6-1 Andre Agassi (SAD/1) - Ricardo Mello (Bra) 6-0, 6-1 Andy Roddick (SAD/2) - Fernando Meligeni (Bra) 6-3, 4-6, 6-4 Jurgen Melzer (AUT) - Mardy Fish (SAD) 7-5, 2-6, 7-5 (Hina) im