LIGA PRVAKA: JUVENTUS U POLUFINALU

BARCELONA, 22. travnja (Hina) - Nogometaši Juventusa izborili su polufinale Lige prvaka nakon što su nakon produžetaka u četvrtfinalu izbacili Barcelonu.
BARCELONA, 22. travnja (Hina) - Nogometaši Juventusa izborili su polufinale Lige prvaka nakon što su nakon produžetaka u četvrtfinalu izbacili Barcelonu.#L# Dvoboj u Barceloni je nakon 90 minuta završio rezultatom 1-1, baš kao i onaj u Torinu 9. ovog mjeseca, te su igrani produžeci u kojima je Juventus stigao do 2-1 pobjede zahvaljujući zgoditku Marcela Zalayete u 114. minuti. Poveo je Juventus u 53. minuti preko Pavela Nedveda, izjednačio je Xavi Hernandez u 66. Od 79. minute Juventus je igrao bez isključenog Edgara Davidsa koji je zaradio drugi žuti karton. Od Davidsova isključenja Barcelona je potpuno dominirala utakmicom, ali jedna neopreznost u obrani koštala ih je ispadanja iz Europe. Inače, Španjolci se mogu ljutiti na engleskog suca Grahama Polla koji ih je u nekoliko navrata grubo oštetio, a najviše u 34. minuti kada nije dosudio kazneni udarac za Barcelonu nakon što je Thuram igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Stadion Camp Nou Barcelona - Juventus 1-2 (1-1, 0-0) Strijeci: 0-1 Nedved (53), 1-1 Xavi (66), 1-2 Zalayeta (114) Barcelona: Bonano - Puyol, De Boer, Andersson (Mendieta, 61), Reiziger (Gerard, 91) - Overmars (Riqueleme, 85), Xavi, Motta, Luis Enrique - Saviola, Kluivert Juventus: Buffon - Thuram, Ferrara, Montero, Zambrotta - Camoranesi (Birindelli, 46), Tacchinardi, Davids, Nedved - Del Piero (Tudor, 83), Di Vaio (Zalayeta, 46) Crveni karton: Davids (79 - drugi žuti karton) Sudac: Graham Poll (Engleska) (Hina) zm