LIGA PRVAKA: INTER PRVI POLUFINALIST

VALENCIA, 22. travnja (Hina/AFP) - Nogometaši milanskog Intera prvi su polufinalisti Lige prvaka nakon što su u četvrtfinalu izbacili španjolsku Valenciju.
VALENCIA, 22. travnja (Hina/AFP) - Nogometaši milanskog Intera prvi su polufinalisti Lige prvaka nakon što su u četvrtfinalu izbacili španjolsku Valenciju.#L# U uzvratnoj utakmici u Valenciji domaćin je pobijedio sa 2-1, ali s obzirom da je Inter u prvom dvoboju bio uspješniji sa 1-0, talijanska momčad igrat će u polufinalu zbog više postignutih pogodaka u gostima. Poveo je Inter u 5. minuti pogotkom Christiana Vierija, izjednačio je Pablo Aimar u 7., da bi konačnih 2-1 postavio Ruben Baraja u 51. minuti. Inače, Valencia je potpuno dominirala utakmicom, imala je 13 udaraca u okvir gola Intera, a još 14 pokušaja njezinih igrača prohujalo je pored vratiju, dok je Inter u svih 90 minuta uputio tek tri udarca prema Canizaresu, dva u okvir, a jedan pored gola. Također, Valencia je izvela 11 kornera, a Inter tek dva. Inter će u polufinalu igrati protiv boljega iz dvoboja Milan - Ajax. Stadion Mestalla Valencia - Inter 2-1 (1-1) Strijelci: 0-1 Vieri (5), 1-1 Aimar (7), 2-1 Baraja (50) Valencia: Canizares - Reveillere, Ayala, Marchena, Carboni (Fabio Aurelio, 81) - Baraja, Angulo, Aimar (Mista, 84), Vicente - Juan Sanchez, Carew (Rufete, 72) Inter: Toldo - Cordoba, Materazzi, Gamarra, Pasquale (Adani 46) - C. Zanetti, Di Biagio (Okan, 74), J. Zanetti, Dalmat - Vieri (Recoba, 32), Crespo Sudac: Kim Milton Nielsen (Danska) (Hina) zm