SP HOKEJ NA LEDU: HRVATSKA - ITALIJA 0:9

ZAGREB, 17. travnja (Hina) - Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu upisala je i treći poraz na Svjetskom prvenstvu Divizje 1 skupine B, koje se održava u Zagrebu.
ZAGREB, 17. travnja (Hina) - Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu upisala je i treći poraz na Svjetskom prvenstvu Divizje 1 skupine B, koje se održava u Zagrebu.#L# Nakon Norveške i Francuske odabranike izbornika Pavla Kavčića pobijedili su i hokejaši Italije. U dvoboju trećeg kola "Azzurri" su slavili sa 9:0 (4:0, 1:0, 4:0). Strijelci za Italiju bili su Ramoser (3:49, 43:01), Timpone (4:19), Job (7:46, 18:34, 35:00), Margoni (49:11), Avancini (49:38) i Pigoni (58:35). Dvoboj je bio razriješen nakon svega osam minuta igre za vrijeme kojih su Talijani tri puta svladali vratara Sinišu Martinovića. Kod minusa od dva pogotka Hrvatska je imala dva igrača više, međutim nakon pogrešnog dodavanja Talijani su u brzoj kontri izborili kazneni udarac, kojeg je sigurno realizirao Job. U drugoj trećini Talijani su smanjili ritam i u takvoj igri naši su hokejaši bili posve ravnopravni. Ipak u 15. minuti druge dionice Anthony Job je postigao peti pogodak "azzurra" i svoj treći u ovom susretu. U posljednjoj dionici priliku na hrvatskim vratima dobio je Vanja Belić, no usprkos nekoliko sjajnih obrana ipak je primio četiri pogotka. U petak hrvatska reprezentacija igra presudan susreta za ostanak u Diviziji 1 protiv Velike Britanije u 20:00 sati. (hina) dl dl