NOVOZELANSDKI RELI: GRONHOLM POBJEDOM SKOČIO NA DRUGO MJESTO

AUCKLAND, 13. travnja (Hina/Reuters) - Aktualni svjetski prvak Marcus Gronholm pobjednik je Novozelandskog relija, četvrte utrke Svjetskog prvenstva.
AUCKLAND, 13. travnja (Hina/Reuters) - Aktualni svjetski prvak Marcus Gronholm pobjednik je Novozelandskog relija, četvrte utrke Svjetskog prvenstva. #L# Posljednjeg dana vozači su trebali odraditi šest brzinskih ispita, a Gronholm je ispred svog momčadskog kolege Richarda Burnsa imao minutu prednosti i neugodno iskustvo od subote, kada se u 13. brzincu prevrnuo. Na sreću njegov je "peugeot" završio na kotačima, pa je mogao nastaviti natjecanje. "Tada sam se doista uplašio. Bila je to jedna glupa greška, koja me je mogla skupo stajati. Žurio sam, premda za to nije bilo poptrebe, nisam bio po nikakvim pritiskom", kazao je Finac, koji je posljednjeg dana relija uspio sačuvati prednost pred Burnsom, čak je i povećati za osam sekundi. Gronholm je dominirao u prva dva dana relija, osvojivši 9 od 16 brzinaca. Posljednjeg dana slavio je još jednom, upisavši tako deset najbržih vremena u ukupno 22 brzinca. Ovom pobjedom skočio je sa šestog na drugo mjesto u ukupnom poretku. Burns je drugim mjestom zadržao vodstvo u ukupnom poretku. U konkurenciji konstruktora "peugeot" je dvostrukom pobjedom preuzeo vodstvo od "citroena". REZULTATI: 1.Marcus Gronholm (Fin/Peugeot) 3:45:21 2.Richard Burns (VB/Peugeot) + 1:08 3.Petter Solberg (Nor/Subaru) + 2:09 4.Sebastian Loeb (Fra/Citroen) + 4:15 5.Toni Gardemeister (Fin/Škoda) + 8:13 6.Alister McRae (VB/Mitsubishi) + 9:14 7.Tommi Makinen (Fin/Subaru) + 9:50 8.Didier Auriol (Fra/Škoda) + 10:18 9.Francois Duval (Fra/Ford) + 11:11 10.Mikko Hirvonen (Fin/Ford) + 13:42 UKUPNI REDOSLIJED U SP, VOZAČI: 1.Burns 26 bodova 2.Gronholm 20 3.Loeb 17 3.Colin McRae 17 5.Carlos Sainz 16 6.Markko Martin 13 7.Makinen 11 8.Solberg 9 9.Duval 8 10.Gardemeister 7 PROIZVOĐAČI: 1.Peugeot 49 2.Citroen 44 3.Ford 26 4.Subaru 22 5.Škoda 12 6.Hyundai 3 (Hina) im