ZADRANI PRVACI GOODYEAR LIGE (ŠIRA VERZIJA)

LJUBLJANA, 5. travnja (Hina) - Košarkaši Zadra prvaci su Goodyear lige. U večerašnjem finalu u Ljubljani pobijedili su Maccabi iz Tel Aviva 91:88 (21:20, 43:40, 62:64).
LJUBLJANA, 5. travnja (Hina) - Košarkaši Zadra prvaci su Goodyear lige. U večerašnjem finalu u Ljubljani pobijedili su Maccabi iz Tel Aviva 91:88 (21:20, 43:40, 62:64).#L# Iako su na završni turnir došli kao autsajderi, Zadrani se kući vraćaju kao pobjednici. Nakon što su u uzbudljivom polufinalu svladli Crvenu zvezdu, večeras su u jedanako napetoj završnici nadmašili trostruke europske prvake Maccabi iz Tel Aviva. Većinom susreta bila je to iznimno uzbudljiva utakmica u kojoj niti jedna momčad nije došla do značajnije prednosti. Početkom druge četvrtine Zadrani su, istina, imali sedam poena viška (29:22), ali ta se prednost brzo istopila. Treća dionica pripala je Maccabiju (24:19), no to je bilo dovoljno tek za minimalno vodstvo (64:62). U posljednju četvrtinu Zadrani su krenuli furiozno i za četiri i pol minute načinili su seriju 11:4. Bilo je teško vjerovati da će Zadrani moći zadržati takav ritam, ali oni su ponovno razuvjerili sve sumnjičavce. Opet je uslijedila serija 11:4 i dvije i pol minute prije kraja imali su vodstvo 84:72. U tom periodu briljirali su Marko Popović i Damir Tvrdić koji su ubacili tri trice zaredom. Izgledalo je da je pobjednik odlučen. Međutim, Maccabi se sa dvije uzastopne trice vratio u igru. Minutu prije kraja Izraelci su zastajali samo četiri koša (82:86). Budući da je Maccabi svaki sljedeći napad Zadra prekidao prekršajem, slobodna bacanja pokazala su se odlučujućim. Od šest pokušaja Popović (4) i Tvrdić (1) ubacili su pet. Maccabi je za posljednji napad imao 12 sekundi. Dva su puta pokušali ubaciti tricu za produžetak, ali oba su puta promašili. Najzaslužniji za pobjedu Zadrana su Marko Popović sa 27 poena i Damir Tvrdić sa 21 košem. ZADAR: Tvrdić 21, Vladović, Popović 27, Longin 3, Perinčić 9, Šamanić 14, Špralja 6, Erjavec 2, Dijan 2, Banić, Pavić, Meeks 7. MACCABI: Lubin 1, Lewis, Sharp, Vujčić 14, Goree 26, Shelef 15, Burstein, Saffar 11, Bluthenthal, Udrih 16, Besok, Halperin 5. (Hina) im