SKV: SPORT U 12:30 SATI

ZAGREB, 3. travnja (Hina) - VALENCIA - Četvrtfinalni ogled Svjetske skupine Davis Cupa između Španjolske i Hrvatske u petak će otvoriti Juan Carlos Ferrero i Mario Ančić. Nakon njih na zemljani teren u Valenciji izaći će Carlos Moya i Ivan Ljubičić. U subotu su na rasporedu parovi - Alex Corretja i Albert Costa odmjerit će snage protiv Ivana Ljubičića i Lovre Zovka, dok su u nedjelju ponovo singlovi. Trebali bi igrati Ferrero protiv Ljubičića, te Moya i Ančić. "Hrvatska može igrati bez ikakvog pritiska. Mi smo u ovom dvoboju veliki favoriti, a to je ponekad najopasnije," kazao je Carlos Moya, koji se trenutačno nalazi na četvrtom mjestu ATP ljestvice.NEW YORK - Milwaukee Bucksi ubilježili su važnu pobjedu protiv Houstona (106:99) u borbi za osmu poziciju na Istoku koja ima osigurava nastup u doigravanju NBA lige. Iako su Rocketsi imali 13 koševa prednosti Milwaukee je uspio preokrenuti rezultat i upisati 37. pobjedu sezone. Toni Kukoč ponovo je bio odličan. Za 31 minutu ubacio je 18 koševa, šut 6-11, trice 2-4, slobodna bacanja 4-4, uz dva skoka i 5 asistencija. Kukoč je u posljednjoj četvrtini sjajnom obranom posve ukočio Yao Minga, koji je u posljednjih 12 minuta imao svega jedan skok. U prve tri dionice Kinez je zabilježio 15 koševa i pet skokova. "Zbog nedostatka visine nisam se mogao nasloniti na
ZAGREB, 3. travnja (Hina) - VALENCIA - Četvrtfinalni ogled Svjetske skupine Davis Cupa između Španjolske i Hrvatske u petak će otvoriti Juan Carlos Ferrero i Mario Ančić. Nakon njih na zemljani teren u Valenciji izaći će Carlos Moya i Ivan Ljubičić. U subotu su na rasporedu parovi - Alex Corretja i Albert Costa odmjerit će snage protiv Ivana Ljubičića i Lovre Zovka, dok su u nedjelju ponovo singlovi. Trebali bi igrati Ferrero protiv Ljubičića, te Moya i Ančić. "Hrvatska može igrati bez ikakvog pritiska. Mi smo u ovom dvoboju veliki favoriti, a to je ponekad najopasnije," kazao je Carlos Moya, koji se trenutačno nalazi na četvrtom mjestu ATP ljestvice. NEW YORK - Milwaukee Bucksi ubilježili su važnu pobjedu protiv Houstona (106:99) u borbi za osmu poziciju na Istoku koja ima osigurava nastup u doigravanju NBA lige. Iako su Rocketsi imali 13 koševa prednosti Milwaukee je uspio preokrenuti rezultat i upisati 37. pobjedu sezone. Toni Kukoč ponovo je bio odličan. Za 31 minutu ubacio je 18 koševa, šut 6-11, trice 2-4, slobodna bacanja 4-4, uz dva skoka i 5 asistencija. Kukoč je u posljednjoj četvrtini sjajnom obranom posve ukočio Yao Minga, koji je u posljednjih 12 minuta imao svega jedan skok. U prve tri dionice Kinez je zabilježio 15 koševa i pet skokova. "Zbog nedostatka visine nisam se mogao nasloniti na njega, već sam se morao daleko više kretati i tako ga zaustaviti," kazao je Kukoč. Sam Cassell (20) je bio prvi strijelac u pobjedničkim redovima, dok je Gary Payton dodao 18 koševa. Prvi strijelac gostiju bio je James Posey (20), dok je Steve Francis dodao 17 koševa. LONDON - Čelnici turskih zajednica u Velikoj Britaniji ogorčeni su događajima uoči i nakon utakmice Engleska - Turska (2:0), koja se, u sklopu kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo, u srijedu igrala u Sunderlandu. "Englezi su ponovo provocirali nerede, no srećom sve je prošlo bez većih izgreda. Trebao je to biti nogometni praznik, no bili smo svjedoci mućnih slika," kazao je Ahmet Bulut, koji je na utakmicu doputovao iz Londona. Veliko nezadovoljstvo ponašanjem navijača iskazali su i sami Englezi. "Nismo pobijedili sa 2:0, već sa 95:0. Toliko je naših navijača završilo u zatvoru. Bojim se kako ćemo zbog toga biti kažnjeni, posebice jer su navijači nakon oba naša pogotka utrčavali na travnjak," kazao je izvršni direktor Engleskog nogometnog saveza (FA), David Davies. Iako u Sunderlandu nije bilo većih izgreda, policija je privela 95 engleskih navijača. Pod optužbom za izazivanje sitnijih nereda, ali i planiranja masovne tučnjave s Turcima. Među privedenima najviše ima navijača Newcastle Uniteda, Sunderlanda i Leeds Uniteda. Najveći incident se dogodio ispred stadiona, gdje su Englezi pokušali spriječiti Turke da uđu na stadion. Policija je najžešće zaustavila palicama, psima i suzavcem. WOLFSBURG - Bivši njemački nogometni internacionalac Stefan Effenberg (34) napustio je redove Wolfsburga. "Već duže vrijeme se ne slažem s trenerom Juergenom Roeberom. Jednostavno naša suradnja više nije moguća," kazao je Effenberg. Njegov odlazak iz kluba potvrdio je i glasnogovornik momčadi iz "vučjeg grada", Kurt Rippholz. "Iako je Stefan imao ugovor do kraja sezone, od danas je slobodan igrač." Bivši član muncenskog Bayerna stigao je u Wolfsburg prošlog ljeta. CARACAS - Izabrana vrsta Venezuele nastavila je najbolju seriju rezultata u povijesti ove južnoameričke zemlje. U dvoboju protiv Jamajke nogometaši Venezuele su upisali četvrtu pobjedu u posljednjih pet susreta. Ujedno su produžili seriju bez poraza na domaćem terenu na devet utakmica. Pobjednik dvoboja koji je odigran pred 22.000 gledatelja u Caracasu odlučen je u prvih 45 minuta u kojima su domaćini postigli oba pogotka. Strijelci su bili Gabriel Urdaneta (11 - 11m) i Ricardo Paez (38), sin izbornika Richarda Paeza. LIMA - Nogometna vrsta Perua uzvratila je Čileu za poraz od prije tri dana. U ponovljenom ogledu, odigranom u Limi pred 20.000 gledatelja, Peru je slavio sa 3:0 (1:0). Strijelci za domaćine bili su napadač munchenskog Bayerna Claudio Pizarro (48, 49), te Henry Quinteros (17). U prvom dvoboju Čile je slavio sa 2:0. TEGUCIGALPA - Nogometne reprezentacije Hondurasa i Paragvaja odigrale su u Tegucigalpu prijateljski ogled bez pobjednika. Utakmica je završila 1:1, a strijelci su bili Guevara (10) za Honduras, te Quintana (57) za goste. (Hina) dl dl