NBA: WILKENS REKORDER PO BROJU POBJEDA, ALI I PORAZA

ZAGREB/NEW YORK, 2. travnja (Hina) - Giričekov Orlando porazom je započeo gostovanje u Teksasu. Spursi su ih lakoćom pobijedili 118-105, a ozlijedio im se i Tracy McGrady te je neizvjesno hoće li moći nastupiti protiv Dallasa i Houstona.
ZAGREB/NEW YORK, 2. travnja (Hina) - Giričekov Orlando porazom je započeo gostovanje u Teksasu. Spursi su ih lakoćom pobijedili 118- 105, a ozlijedio im se i Tracy McGrady te je neizvjesno hoće li moći nastupiti protiv Dallasa i Houstona.#L# Čak sedam igrača San Antonija imalo je dvoznamenkasti učinak, a predvodio ih je Tim Duncan sa 20 koševa. Tracy McGrady postigao je 30 poena i 10 skokova, ali zbog ozljede leđa nije ulazio u igru u posljednjoj četvrtini. Giriček, koji je stalni član prve petorke, upisao je za 34 minute 9 koševa, 3 skoka i 4 asistencije. Seattle se još uvijek nada doigravanju, a pobjeda u produžetku na gostovanju u Chicagu dobro će doći za novo buđenje optimizma. SuperSonicse su predvodili Ray Allen i Rashard Lewis sa po 26 koševa, a Eddy Curry sa 28 bio je najbolji kod Bullsa. Bagarića nije bilo u momčadi domaćina. Trener Toronta Lenny Wilkens, koji ima najviše pobjeda u NBA ligi (1.291), ostvario je još jedan rekord. No, ovaj je neslavan. Preskočio je Billa Fitcha i postao je trener s najviše poraza u povijesti lige. Sinoćnji 85-92 protiv Pistonsa bio mu je 1106., a za to "dostignuće" trebalo mu je točno 30 godina na trenerskoj klupi. (Hina) im