EP STOLNI TENIS - BJELORUSIJA PRVA

COURMAYEUR, 1. travnja (Hina/AFP) - Muška reprezentacija Bjelorusije osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u stolnom tenisu, što se održava u talijanskom Courmayeuru.
COURMAYEUR, 1. travnja (Hina/AFP) - Muška reprezentacija Bjelorusije osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u stolnom tenisu, što se održava u talijanskom Courmayeuru.#L# Nakon što su u polufinalu porazili Šveđane, Bjelorusi su u završnom dvoboju pobijedili njemačku vrstu sa 3:1. Bodove za nove europske prvake osvojili su Vladimir Samsonov (2) i Jevgeni Četčetin, dok je bod Nijemcima izborio Zoltan Fejer-Konnerth. Bjelorusija je tako potala tek pet zemlja koja se domogla europskog naslova. Od 1958. godine kada je održano EP u Budimpešti, Šveđani su slavili 14 puta, Mađari četiri puta, Francuzi tri puta, a reprezentacije bivše Jugoslavija dva puta. FINALE: BJELORUSIJA - NJEMAČKA 3:1 Jevgeni Četčetin (Blr) - Jorg Rosskopf (Njem) 3:2 (4:11, 11:6, 11:6, 8:11, 11:5) Vladimir Samsonov (Blr) - Timo Boll (Njem) 3:0 (11:8, 11:5, 11:6) Dmitri Čumakov (Blr) - Zoltan Fejer-Konnerth (Njem) 0:3 (7:11, 6:11, 11:13) Vladimir Samsonov (Blr) - Jorg Rosskopf (Njem) 3:1 (11:5, 11:6, 8:11, 11:5) (Hina) dl dl