EP: HRVATSKIM STOLNOTENISAČICAMA SREBRO

COURMAYEUR, 31. ožujka (Hina) - Hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija nije uspjela osvojiti zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u talijanskom Courmayeuru. U finalu bolje od hrvatskih stolnotenisačica bile su domaće igračice sa 3-1.
COURMAYEUR, 31. ožujka (Hina) - Hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija nije uspjela osvojiti zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u talijanskom Courmayeuru. U finalu bolje od hrvatskih stolnotenisačica bile su domaće igračice sa 3-1.#L# Tragičarka finala bila je najbolja naša i europska stolnotenisačica Tamara Boroš koja je u oba svoja nastupa izgubila 2-3 u setovima. U prvom dvoboju finala bolja od Boroš bila je Nikoleta Stefanova sa 12-10, 9-11, 11-5, 3-11, 11-4, da bi zlato talijanskoj reprezentaciji osigurala Wenling Tan-Monfardini svladavši Boroš sa 11-6, 3-11, 13-11, 7-11, 11-9. Nadu u hrvatsko slavlje nakratko je vratila Cornelia Vaida koja je u drugom dvoboju svladala Tan-Monfardini sa 11-8, 11-8, 11-8, ali vodstvo Talijankama od 2-1 u mečevima donijela je Laura Negrisoli potpuno nadigravši Andreu Bakulu sa 11-8, 11-7, 11-2. Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija na koncu je zauzela peto mjesto nakon što je u svom posljednjem nastupu svladala Srbiju i Crnu Goru sa 3-1. U finalu muškog momčadskog natjecanja u utorak će se sastati Njemačka i Bjelorusija. (Hina) zm