NBA: KOBE BRYANT 55 KOŠEVA

LOS ANGELES, 29. ožujka (Hina) - Kobe Bryant je sa 55 koševa postavio novi rekord NBA sezone, a branič Lakersa dao je čak 42 koša u prvom poluvremenu oborivši 43 godine stari klupski rekord.
LOS ANGELES, 29. ožujka (Hina) - Kobe Bryant je sa 55 koševa postavio novi rekord NBA sezone, a branič Lakersa dao je čak 42 koša u prvom poluvremenu oborivši 43 godine stari klupski rekord. #L# Naravno da su prvaci Lakersi profitirali od sjajne igre Bryanta, pobjeda 108:94 protiv Washington Wizardsa je treća u nizu za domaćine, koji su sinoć imali i vrlo dobrog Shaquillea O'Neala (26, 13 skokova). Michael Jordan je dao 23 poena, a Jerry Stackhouse 22 za Washington, koji unatoč porazu drži osmo mjesto Istoka. Wizzardsima su pomogli Utah Jazzeri domaćom pobjedom nad Milwaukee Bucksima (103:90), zahvalujući sjajnom Mattu Harpringu (28) i potpori Rusa Andreja Kirilenka (19) i veterana Karla Malonea (18). Michael Redd je predvodio Milwaukee sa 26 poena, dok je naš Toni Kukoč za 26 minuta dao samo 9 poena (šut 3:8), ali je zabilježio 7 skokova i 5 dodavanja za koš. Bucksima je to treći poraz zaredom, a izgubili su osam od zadnjih 11 dvoboja. Portland Trail Blazersi su uzeli "skalp" vodećim Dallas Mavericksima (112:95), zahvaljujući ujednačenom napadu u kojem su najviše dali Rasheed Wallace (20) i Damon Stoudamire (17). Igralose praktički bez obrana, o čemu svjedoči i 44 koša Portlanda u drugoj četvrtini. Dirk Nowitzki je sa 20 poena bio vodeći strijelac Dallasa, kojemu je to 18. poraz u ligi. Indiana Pacersi su "jako nagazili" Chicago Bullse 140:89, koji su potvrdili svoju bezopasnost u gostima, najgori su u ligi sa tek 3 pobjede iz 38 gostujućih utakmica. Pacersi su na poluvremenu vodili sa 74:46, ali NBA rekord u borju postignutih poena u poluvremenu ipak je ostao nedostignut - drže ga Phoenix Sunsi koji su u prvom poluvremenu 1990. zabili nevjerovatnih 107 koševa. Brad Miller je sa 22 poena bio najučinkovitiji kod domaćina, koji je imao sedmoricu dvoznamenkastih igrača. Golden State Warriorsi još uvjek vjeruju u doigravanje, a to su potvrdili pobjedom (102:98) kod Philadelphia 76ersa. Junaci pobjede bili su Antawn Jamison sa 30 poena i 10 skokova, te Earl Boykins (23) koji je dao 10 koševa u zadnjoj četvrtini, dok je Allen Iverson sa 28 poena predvodio Sixerse, ali uz 14 promašenih šuteva. New Orleans Hornetsi su sa 101:92 svladali u gostima Toronto Raptorse, na krilima odličnog dvojca Jamal Mashburn (27) - Baron Davis (22,11 asista). Trener Raptorsa Lenny Wilkens zuskorto će gotovo sigurno postati trener sa najviše poraza u ligi, jer ima sxamo jedan manje od Billa Fitcha i njegovih 1.106 neuspjeha. Boston Celticsi nisu dopustili iznenađenje kod kuće protiv Cleveland Cavaliersa (104:95), Paul Pierce je dao 27 poena u pobjedi koja je označila prekid "crne serije" od sedam poraza Celticsa. Phoenix Sunssi su zabilježili vrijednu pobjedu kod vodeće momčadi Istoka Detroit Pistonsa (94:91) zahvaljujući Stephonu Marburyu (26) i Shawnu Marionu (19, 10 skokova). Iznenađenje su napravili Miami Heat koji su kod kuće uvjerljivo svladali (111:84) Minnesota Timberwolvese. Caron Butler je sa 35 koševa oborio osobni rekord, a još je šest košarkaša Miamia dalo više od deset koševa, dok je loše Wolvese predvodio Kevin Garnett sa 17 poena. New Jersey Netsi su slavili 122:101 kod New York Knicksa, a apsolutni junak susreta bio je Richard Jefferson sa 39 poena, uz pomoć Kenyona Martina (25) i Kerrya Kittlesa (19). Allan Houston (27) je bio vodeći Knick. Seattle SuperSonicsi su imali laku zadaću kod kuće protiv Memphis Grizzlies (95:71), jedinoj NBA momčadi koja nikad nije pobijedila u Seattleu (0:15). (Hina) rš