VELESLALOM SKIJAŠI: IVICA NAJBRŽI U DRUGOJ VOŽNJI, GLOBUS VON

LILLEHAMMER, 15. ožujka (Hina) - Najboljim vremenom druge vožnje posljednjeg ovosezonskog veleslaloma za Svjetski kup u norveškom Lillehammeru Ivica Kostelić probio se sa 28. na 14. mjesto i zaslužio novih 18 bodova.
LILLEHAMMER, 15. ožujka (Hina) - Najboljim vremenom druge vožnje posljednjeg ovosezonskog veleslaloma za Svjetski kup u norveškom Lillehammeru Ivica Kostelić probio se sa 28. na 14. mjesto i zaslužio novih 18 bodova.#L# Kostelić je za pobjednikom Austrijancem zaostao Hansom Knaussom 1.25 sekundi, drugo mjesto zauzeo je njegov sunarodnjak Benjamin Raich sa 54 stotinke zaostatka, dok je treći bio Švicarac Michael von Gruenigen sa 62 stotinke iza Knaussa. Mali "kristalni globus" u veleslalomu osvojio je švicarski veteran Michael von Gruenigen kojemu je nastup u Lillehammeru bio posljednji u karijeri. Von Gruenigen je uoči utrke u Lillehammeru imao 97 bodova prednosti u odnosu na Amerikanca Bodea Millera i za osvajanje "kristalnog globusa" dovoljno mu je bilo plasirati se među prvih 15 ili da Miller ne pobijedi. Miller nije pobijedio, dapače, bio je tek šesti, tako da je Von Gruenigen sigurno stigao do novoga trofeja. Posljednja utrka skijaša za Svjetski kup bit će nedjeljni slalom u kojemu će naš Ivica Kostelić pokušati nadoknaditi zaostatak od 34 boda u odnosu na Finca Kallea Palandera i obraniti naslov najboljeg slalomaša u Svjetskom kupu. Prva vožnja slaloma je u 9, a druga u 11.30 sati. (Hina) zm