KOŠARKA: ZADRANIMA KUP

SPLIT, 13. ožujka (Hina) - Košarkaši Zadra pobjednici su Hrvatskoga kupa "Krešimir Ćosić". Zadrani su u finalnom susretu svladali zagrebačku Cibonu VIP sa 72:59 (14:21, 25:27, 50:34) odigranom na splitskim Gripama pred 3.000 gledatelja.
SPLIT, 13. ožujka (Hina) - Košarkaši Zadra pobjednici su Hrvatskoga kupa "Krešimir Ćosić". Zadrani su u finalnom susretu svladali zagrebačku Cibonu VIP sa 72:59 (14:21, 25:27, 50:34) odigranom na splitskim Gripama pred 3.000 gledatelja.#L# ZADAR: Tvrdić 7, Vladović 3, Popović 18, Longin 14, Perinčić 5, Šamanić 17, Špralja , Erjavec, Dijan, Pavić, McDonald, Meeks 8. CIBONA VIP: Krunić, Kus 13, Rimac 8, Krasić, Prkačin 2, Mujezinović 4, Planinić 11, Štimac, Mance 7, Mamić 2, Ružić 12, Alihodžić. Nakon razočaravajućeg prvog poluvremena drugo je ipak donekle moglo opravdati pojam finala. Cibona je tijekom cijelog prvog djela držala rezultatsku prednost iako je ispucala čak 16 šuteva za 3 poena, a pogodila samo jedan te ukupno gađala 29 posto šuta iz igre. Zadar je nakon lošeg otvaranja utakmice u 13-toj minuti sa zaostatka od 13 koševa (27:14) do kraja poluvremena napravio seriju 11:0 i na odmor otišao sa zaostatkom od 2 koša. Treća četvrtina donijela je još jednu seriju Zadrana od 12:0 kojom su u 25-toj minuti stigli do vodstva 39:27. Marko Popović koji je u izboru sportskih novinara proglašen najboljim igračem turnira bio je glavni inicijator preokreta uz sjajnu asistenciju Longina i Šamanića. Nitko u momčadi Cibone nije znao odgovoriti na raspoloženu igru Zadrana koji su i bez ozlijeđenog Erjavca uspjeli stići do naslova. Marko Popović primio je nagradu i kao najbolji strelac turnira jer je u dvije utakmice ubacio ukupno 35 koševa. Zadar je pobjedom osvojio svoj treći kup nakon dvije godine pauze i dva posljednja finala u kojima je slavila Cibona. Veliki Prijelazni pehar pobjednika kupa Zadranima je uručila supruga pokojnog Kreše Čosića, Ljerka, a Zlatne medalje predsjednik Hrvatskog košarkaškog saveza Ivan Šuker. Na konferenciji za novinare trener Zadra Danijel Jusup istaknuo je kako su očekivali strašno tešku utakmicu jer su se jučer protiv Splita jako istrošili što se moglo vidjeti u prvom poluvremenu na njihovoj igri, no kako je kazao Cibona na njihovu sreću nije iskažnjavala te njihove propuste u igri, a u drugom djelu njegovi igrači izvukli su i posljednje atome snage kako bi osvojili prvi ovogodišnji trofej. Trener Cibone Vip Aleksandar Petrović rekao je da Cibona razloge za poraz može tražiti samo u svojim redovima, posebice u katastrofalnom šutu iako su po njegovim riječima Cibosi dobro otvorili utakmicu u obrambenom dijelu. Dodao je da u drugom dijelu njegovi igrači nikako nisu mogli pronaći ritam igre, a pogodili su samo neke šuteve kada je već bilo gotovo. Neposredno prije početka utakmice održana je i mala svečanost jer je Šibenčanin Ivica Slipčević danas službeno otišao u sudačku mirovinu. Za dugogodišnji rad predsjednik Udruge hrvatskih sudaca Danko Racić Slipčeviću je uručio prigodan poklon. Ovogodišnji kup igrao se pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravstva RH odnosno Povjerenstva za promicanje pravilne prehrane i tjelesne aktivnosti pod motom "Živjeti zdravo". (Hina) žviš rš