NBA - MINNESOTA IZNENADILA DALLAS

NEW YORK/ZAGREB, 11. ožujka (Hina) - U derbiju večeri Minnesota je u gostima iznenadila vodeću momčad NBA lige, Dallas (92:83). U druge dvije utakmice Atlanta je pobijedila L.A. Clipperse (95:86), dok je Utah bio bolji od Miamia (83:73).
NEW YORK/ZAGREB, 11. ožujka (Hina) - U derbiju večeri Minnesota je u gostima iznenadila vodeću momčad NBA lige, Dallas (92:83). U druge dvije utakmice Atlanta je pobijedila L.A. Clipperse (95:86), dok je Utah bio bolji od Miamia (83:73).#L# Iako su Timberwolvesi odigrali petu gostujuću utakmicu u posljednjih sedam dana, sjajnom su obranom zaustavili najefikasniju momčad lige. Dallas je u prvoj četvrtini postigao tek 11 koševa, a u druge dvije po 22, što je njihov najslabiji učinak ove sezone. Dallas ove sezone ima prosjek od 102.6 koševa, a nakon tri četvrtine dvoboja s Minnesotom postigao je 55 koševa. U posljednjoj dionici Mavericksi su dostigli -18, no Wally Szczerbiak (27 koševa) i Kevin Garnett (31 koš, 18 skokova) sjajnom su završnicom osigurali pobjedu Minnesoti. Od posljednja 23 koša svoje momčadi oni su postigli 20. "Ako nastavimo Ovako agresivnom igrom niti jedna momčad protiv nas neće imati izgleda. Odigrali smo sjajno," kazao je Garnett. Dallas su predvodili Dirk Nowitzki (37 koševa i 13 skokova) i Michael Finley (17 koševa i 13 skokova). Utah je u sunčanom Miamiu na krilima "Poštara" izborila 36. pobjedu ove sezone. "Poštar" Karl Malon je upisao 29 koševa, 13 skokova i 5 asistencija, dok je Matt Harpring dodao 17 koševa, a John Stockton 14 koševa i svega dvije asistencije. Jedini igrač Miamia, koji je imao dvoznamenkasti učinak bio je Butler (24 koša). Trener Heata, Pat Riley nastavio je svoj "rat" sa sucima - zaradivši već treće isključenje, ovoga puta sredinom treće dionice. Jedinu domaću pobjedu ostvarila je Atlanta, koja je porazila Clipperse. Najviše zasluga za 25. trijumf Hawksa ima Shareef Abdur- Rahim (26 koševa). Goste je predvodio Corey Maggette (19 koševa). (Hina) dl dl