WP 17. II. SVJETSKI SKIJAŠKI KUP OBILJEŽILA OBITELJ KOSTELIĆ

HR-CH-AT-US-SPORT-Sport WP 17. II. Svjetski skijaški kup obilježila obitelj Kostelić SJEDINJENE DRŽAVETHE WASHINGTON POST17. II. 2003.Svjetski skijaški kup obilježila obitelj Kostelić"Sa suzama u očima, Ivica Kostelić zagrlio je u cilju svoju sestru, svojom pobjedom definitivno obilježivši svjetsko natjecanje u alpskom skijanju imenom svoje obitelji. Hrvat je osvojio slalom i tako se pridružio svojoj sestri Janici u stvaranju skijaške povijesti. Kostelić je svojom pobjedom ujedno uskratio priliku Amerikancu, Bodeu Milleru, za osvajanje treće zlatne medalje. Miller je završio šesti i dovršio dvotjedno natjecanje s tri medalje. Ovo je prvi veliki osvojeni naslov Ivice Kostelića i prvi put u povijesti da su brat i sestra osvojili isti naslov na svjetskom natjecanju. Janica je prošlog tjedna pobijedila u natjecanju u kombinaciji a u slalomu je pobijedila u subotu. Silvan Zurbriggen iz Švicarske danas je osvojio je srebrnu medalju a Giorgio Rocca iz Italije osvojio je brončanu. Nakon Millera, najuspješniji Amerikanci bili su Chip Knight (11.), Tom Rothrock (12.) i Erick Shlopy (15.). Ivica Kostelić na cilju je zastao, a zatim pao na koljena.
SJEDINJENE DRŽAVE THE WASHINGTON POST 17. II. 2003. Svjetski skijaški kup obilježila obitelj Kostelić "Sa suzama u očima, Ivica Kostelić zagrlio je u cilju svoju sestru, svojom pobjedom definitivno obilježivši svjetsko natjecanje u alpskom skijanju imenom svoje obitelji. Hrvat je osvojio slalom i tako se pridružio svojoj sestri Janici u stvaranju skijaške povijesti. Kostelić je svojom pobjedom ujedno uskratio priliku Amerikancu, Bodeu Milleru, za osvajanje treće zlatne medalje. Miller je završio šesti i dovršio dvotjedno natjecanje s tri medalje. Ovo je prvi veliki osvojeni naslov Ivice Kostelića i prvi put u povijesti da su brat i sestra osvojili isti naslov na svjetskom natjecanju. Janica je prošlog tjedna pobijedila u natjecanju u kombinaciji a u slalomu je pobijedila u subotu. Silvan Zurbriggen iz Švicarske danas je osvojio je srebrnu medalju a Giorgio Rocca iz Italije osvojio je brončanu. Nakon Millera, najuspješniji Amerikanci bili su Chip Knight (11.), Tom Rothrock (12.) i Erick Shlopy (15.). Ivica Kostelić na cilju je zastao, a zatim pao na koljena. 'Nisam mogao suspregnuti suze u cilju jer je to bio velik dan za mene', kazao je. Janica je rekla kako je bila 'strašno nervozna' dok je promatrala utrku. 'Više nisam mogla stajati na nogama pa sam kleknula', rekla je. Austrija je povela u svjetskom prvenstvu s devet medalja, no osvojila je samo tri zlatne medalje, kao i Hrvatska. 'Super je što smo na vrhu s Austrijom', kazao je Ivica. 'Mi smo zemlja bez puno snijega, no dosta smo dobri u skijanju.' Ovaj 23-godišnjak do sada je skijao u sjeni svoje 21-godišnje sestre. Janica je s lakoćom osvojila dvije zlatne medalje prije Ivičine utrke, a na prošlogodišnjim Olimpijskim igrama osvojila je tri zlata i jedno srebro. 'Janica je moje veliko nadahnuće a njene su me medalje poticale', kazao je Ivica. 'Oduvijek mi je davala savjete. Samo, lako je šampionu davati savjete.' Miller je prethodno pobijedio u veleslalomu, kombinaciji, a srebrnu medalju osvojio je u super veleslalomu. Pokušao je postati prvi Amerikanac koji je osvojio četiri medalje na svjetskom natjecanju. Izgubio je pola svog skijaškog štapa na pola skijaške staze u prvoj vožnji, pa je morao nadoknaditi 0.90 sekundi. 'Izgubio sam mnogo vremena u prvoj vožnji', kazao je", prenosi Associated Press a objavljuje list.