VB-REUTERS 17. II. KOSTELIĆI KRALJ I KRALJICA SLALOMA

GB-HR-šport-Sport vb-reuters 17. II. Kostelići kralj i kraljica slaloma VELIKA BRITANIJAREUTERS17. II. 2003.Kostelići kralj i kraljica slaloma"Ivica i Janica Kostelić pozdravljeni su kao 'kralj i kraljica slaloma' na dočeku koji im je kao junacima priređen u Zagrebu, u ponedjeljak, na povratku sa svjetskog alpskog skijaškog prvenstva. Brata i sestru, koji su oboje osvojili zlatne medalje u St Moritzu, u zagrebačkoj je zračnoj luci dočekala golemo mnoštvo ljudi. Doček je podsjećao na prošlogodišnju dobrodošlicu koja im je priređena u veljači, kada se Janica sa Zimskih olimpijskih igara u Salt Lake Cityu vratila s tri zlatne i jednom srebrnom medaljom. Ovog puta i Ivica se imao čime pohvaliti - zlatnom medaljom u svjetskom natjecanju u slalomu koja je, skupa s Janičinim zlatima u slalomu i kombinaciji Hrvatsku, malu zemlju s tek 4.4 milijuna ljudi, po broju zlatnih medalja osvojenih u Švicarskoj postavila u rang skijaških supersila, kao što je Austrija. 'Kada sam se vratio iz Salt Lake Citya, doček koji su nam priredili me oduševio', kazao je Ivica, koji nije uspio osvojiti olimpijsku medalju nakon što je pao u slalomu, iako je ipak osvojio Svjetski
VELIKA BRITANIJA REUTERS 17. II. 2003. Kostelići kralj i kraljica slaloma "Ivica i Janica Kostelić pozdravljeni su kao 'kralj i kraljica slaloma' na dočeku koji im je kao junacima priređen u Zagrebu, u ponedjeljak, na povratku sa svjetskog alpskog skijaškog prvenstva. Brata i sestru, koji su oboje osvojili zlatne medalje u St Moritzu, u zagrebačkoj je zračnoj luci dočekala golemo mnoštvo ljudi. Doček je podsjećao na prošlogodišnju dobrodošlicu koja im je priređena u veljači, kada se Janica sa Zimskih olimpijskih igara u Salt Lake Cityu vratila s tri zlatne i jednom srebrnom medaljom. Ovog puta i Ivica se imao čime pohvaliti - zlatnom medaljom u svjetskom natjecanju u slalomu koja je, skupa s Janičinim zlatima u slalomu i kombinaciji Hrvatsku, malu zemlju s tek 4.4 milijuna ljudi, po broju zlatnih medalja osvojenih u Švicarskoj postavila u rang skijaških supersila, kao što je Austrija. 'Kada sam se vratio iz Salt Lake Citya, doček koji su nam priredili me oduševio', kazao je Ivica, koji nije uspio osvojiti olimpijsku medalju nakon što je pao u slalomu, iako je ipak osvojio Svjetski kup u toj disciplini. 'Moj tadašnji pad u slalomu bio je tek jedan od koraka koji me doveo ovdje gdje sam danas, a nadam se i do budućih pobjeda', kazao je Ivica. 'Nikada nisam osjećao da sam u Janičinoj sjeni. Kad smo kod toga, bilo koji skijaš bio bi u njenoj sjeni, ona je pravi šampion', dodao je. Nasmijana Janica okupljenoj je masi kazala: 'Sretna sam što sam kod kuće, doma je uvijek najbolje.' Predsjednik Stjepan Mesić i premijer Ivica Račan poslali su svoje čestitke bratu i sestri koje su hrvatske novine prozvale 'kraljem i kraljicom slaloma'. Nakon što je Ivica razrezao ogromnu tortu u obliku piste u St Moritzu, Kostelići su bili slobodni nekoliko sati prije velike proslave koja je planirana na zagrebačkom glavnom trgu u ponedjeljak navečer, na kojem bi se trebale okupiti tisuće građana. Ivica, koji u slobodno vrijeme svira gitaru i koji je objavio CD s obradama klasičnih rock pjesama a bio je i na kratkoj koncertnoj turneji, kazao je da će odsvirati svoju omiljenu stvar Johnny B. Goode Chucka Berrya. Vodeća u svjetskom kupu, Janica će u utorak biti podvrgnuta medicinskom pregledu desnog koljena koje ju je boljelo za vrijeme vožnji u St Moritzu. Janica, koja je osvojila Svjetski kup prije dvije godine, već vodi s 552 boda u ovogodišnjim natjecanjima dok Ivica vodi u slalomu Svjetskog kupa za 114 boda. U intervjuu za dnevnik Vjesnik, njihov otac i trener, Ante Kostelić, kazao je kako su slijedeći veliki cilj obitelji Olimpijske igre u Turinu, 2006. godine", prenosi Reuters.