SKV: SPORT U 21.00 SATI

ZAGREB, 15. veljače (Hina) - ST. MORITZ - Najbolja hrvatska skijašica Janica Kostelić po drugi se put uspela na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja na Medal Plazi u mondenom švicarskom zimovalištu St. Moritzu, gdje se održava Svjetsko prvenstvu u alpskom skijanju. Nakon trijumfa u kombinaciji trostruka olimpijska pobjednica slavila je i u slalomu, postavši tako najuspješnija skijašica prvenstva. Zlatno odličje novoj svjetskoj prvakinji uručio je predsjednik Međunarodne skijaške federacije (FIS) Gian-Franco Kasper. Srebrnu medalju primila je Austrijanka Marlies Schield, dok je broncu osvojila njezina sunarodnjakinja Nicole Hosp. S dvije zlatne medalje Janice Kostelić, Hrvatska se probila na treće mjesto osvajača odličja na SP-u. Uspješniji su tek Austrijanci sa 9 odličja (3 zlata, 5 srebra i jedan bronca), te Amerikanci sa 6 medalja (po dvije zlatne, srebrne i brončane).ST. MORITZ - Hrvatski skijaš Ivica Kostelić u posljednjoj će disciplini Svjetskog prvenstva u alpskom skijanju, u slalomu, startati kao prvi. Startni broj dva ima Francuz Jean-Pierre Vidal, tri Finac Kalle Palander, a četiri Amerikanac Bode Miller. Start prve vožnje slaloma je u nedjelju u 10.00 sati, dok je druga vožnja na rasporedu u 13.00 sati.
ZAGREB, 15. veljače (Hina) - ST. MORITZ - Najbolja hrvatska skijašica Janica Kostelić po drugi se put uspela na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja na Medal Plazi u mondenom švicarskom zimovalištu St. Moritzu, gdje se održava Svjetsko prvenstvu u alpskom skijanju. Nakon trijumfa u kombinaciji trostruka olimpijska pobjednica slavila je i u slalomu, postavši tako najuspješnija skijašica prvenstva. Zlatno odličje novoj svjetskoj prvakinji uručio je predsjednik Međunarodne skijaške federacije (FIS) Gian-Franco Kasper. Srebrnu medalju primila je Austrijanka Marlies Schield, dok je broncu osvojila njezina sunarodnjakinja Nicole Hosp. S dvije zlatne medalje Janice Kostelić, Hrvatska se probila na treće mjesto osvajača odličja na SP-u. Uspješniji su tek Austrijanci sa 9 odličja (3 zlata, 5 srebra i jedan bronca), te Amerikanci sa 6 medalja (po dvije zlatne, srebrne i brončane). ST. MORITZ - Hrvatski skijaš Ivica Kostelić u posljednjoj će disciplini Svjetskog prvenstva u alpskom skijanju, u slalomu, startati kao prvi. Startni broj dva ima Francuz Jean-Pierre Vidal, tri Finac Kalle Palander, a četiri Amerikanac Bode Miller. Start prve vožnje slaloma je u nedjelju u 10.00 sati, dok je druga vožnja na rasporedu u 13.00 sati. ZAGREB - Od četiri hrvatske ženske rukometne ekipe koje su danas nastupile u europskim kupovima pobjedu je ubilježila jedino Trešnjevka. U prvom dvoboju osmine finala Challenge cupa Trešnjevka je u Zagrebu pobijedila ekipu Merignacaisa sa 27:26. Ostali, Podravka Vegeta, Lokomotiva i Sonic Osijek upisali su poraze. Hrvatske prvakinje su izgubile u susretu 5. kola A skupine Lige prvakinja u Toljatiju od ruske ekipe Lada 26:29 (12:12). Bio je to treći poraz Podravka Vegete i Ligi prvakinja, uz jednu pobjedu i jedan neodlučeni ishod. Lokomotiva je u Moskvi u prvom susretu osmine finala Kupa kupova izgubila od Luča sa 26:28, dok je Sonic Osijek u prvom susretu osmine finala Kupa EHF poražen u Vilcei od Oltchima sa 24:32. ZAGREB - U susretu 3. kola Crvene skupine Lige prvaka vaterpolisti Mladosti pobijedili su večeras francuski Olympic sa 9:7 (3:1, 2:2, 2:2, 2:2). Susret je odigran na plivalištu Mladosti uz Savu pred 1.200 gledatelja, a sudili su Dalli iz Malte i Kratochvil iz Slovačke. Igrači Mladosti izborili su teže nego što se očekivalo pobjedu nad francuskim prvakom. Unatoč vodstvu od 7:4 igrači trenera Ozrena Bonačića došli su u situaciju da minutu i 38 sekundi prije kraja love pobjedu jer su Francuzi izjednačili na 7:7. Ipak, deset sekundi prije kraja najbolji igrač susreta Ravaz Čomakidze postiže svoj treći, a Mario Oreb sa zvukom sirene potvrđuje pobjedu koja je Mladost učvrstila na prvom mjestu Crvene skupine Lige prvaka. ZAGREB - Rezultati susreta 11. kola vaterpolo prvenstva Hrvatske: Jug CO - POŠK 16:11, Medveščak Polocem - Gusar 7:6, Mornar BS - Primorje RB 5:4, Jadran - Mladost 7:6; Ljestvica: Jug (22), Mladost (18), Primorje (16), jadran (13), Mornar (12), POŠK (10), Medveščak (10), Gusar (4), Šibenik (2), Kvarner (1) MARSEILLE - U finalnom ogledu 500.000 dolara vrijednog ATP teniskog turnira u Marseilleu igrat će prvi nositelj Švicarac Roger Federer i Šveđanin Jonas Bjorkman. Federer je u polufinalnom ogledu pobijedio Slovaka Karola Kuceru sa 7:6 (5), 6:3, dok je Francuz Nicolas Escude predao meč Bjorkmanu. DOHA - Rezultati polufinalnih susreta WTA teniskog turnira "Qatar Open", što se za nagradni fond od 170.000 dolara igra u Dohi: Elena Likhovtseva (Rus/N.5) - Lina Krasnoroutskaja (Rus) 6-4, 6-3; Anastasia Miškina (Rus/N.2) - Patricia Wartusch (Aut) 6-3, 6-3 ANTWERPEN - Rezultati polufinalnih susreta WTA teniskog turnira u Antwerpenu: Venus Williams (SAD/N.1) - Daniela Hantuchova (Slk/N.4) 6-1, 6-4; Kim Clijsters (Bel/N.2) - Justine Henin- Hardenne (Bel/N.3) 6-2, 7- 6 (3) RIM - U prvom dvoboju 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Chievo je u Veroni pobijedio Inter sa 2:1 (2:0). Dvostruki strijelac za domaćina bio je Eugenio Corini (22-11m, 36- 11), dok je pogodak za Inter, koji je od 34. minute igrao bez isključenog Okana Buruka, bio Christian Vieri u 70. minuti. LONDON - Rezultati susreta petog kola engleskog nogometnog FA Kupa: Manchester United - Arsenal 0:2 (Edu 35, Sylvain Wiltord 52), Sheffield United - Walsall 2:0 (Tommy Mooney 37, Peter Ndlovu 56), Southampton - Norwich 2:0 (Anders Svensson 71, Jo Tessem 74), Sunderland - Watford 0:1 (Tommy Smith 65-11m) (Hina) dl dl