SKV: SPORT U 21 SAT

ZAGREB, 1. veljače (Hina) - LISABON/ZAGREB - Hrvatski rukometaši Svjetskog prvenstva u Portugalu nakon što su u Lisabonu poslije dva produžetka svladali Španjolsku 39:37 (31:31, 26:26, 9:14). Hrvatska će u nedjelju u velikom finalu u 18 sati igrati sa Nijemcima, dok će se za treće mjesto boriti Španjolska i Francuska. U drugom polufinalu Njemačke je pobijedila Francusku 23:22. SAARBRUCKEN - Hrvatska stolnotenisačica Tamara Boroš plasirala se u polufinale Europskog TOP 12 turnira u njemačkom Saarbruckenu. Boroš je u četvrtfinalu svladala Nijemicu Olgu Nemes 4:3 (5:11, 12:10, 11:2, 7:11, 11:5, 7:11, 11:9) i sutra će u 10 sati boriti za finale sa Ruskinjom Galinom Melnik. Naša najbolja stolnotenisačica igrala je u skupini A prednatjecanja, pobijedivši u prvom dvoboju Bjeloruskinju Viktoriju Pavlovič 4:0 (11:6, 11:6, 11:6, 11:8), a potom i Nijemicu Nicole Struse 4:2 (11:6, 10:12, 11:7, 11:7, 5:11, 11:6). SPLIT -U susretu 16. kola Goodyear lige košarkaši Splita su svladali Pivovarnu Laško 88:75. Dino Rađa je bio najbolji strijelac Splita sa 21 košem, a Josip Sesar je postigao 16, kao i Ukić. DUBROVNIK - Vaterpolisti Juga nisu se uspjeli plasirati u polufinale Kupa pobjednika kupova, iako su u Dubrovniku svladali
ZAGREB, 1. veljače (Hina) - LISABON/ZAGREB - Hrvatski rukometaši Svjetskog prvenstva u Portugalu nakon što su u Lisabonu poslije dva produžetka svladali Španjolsku 39:37 (31:31, 26:26, 9:14). Hrvatska će u nedjelju u velikom finalu u 18 sati igrati sa Nijemcima, dok će se za treće mjesto boriti Španjolska i Francuska. U drugom polufinalu Njemačke je pobijedila Francusku 23:22. SAARBRUCKEN - Hrvatska stolnotenisačica Tamara Boroš plasirala se u polufinale Europskog TOP 12 turnira u njemačkom Saarbruckenu. Boroš je u četvrtfinalu svladala Nijemicu Olgu Nemes 4:3 (5:11, 12:10, 11:2, 7:11, 11:5, 7:11, 11:9) i sutra će u 10 sati boriti za finale sa Ruskinjom Galinom Melnik. Naša najbolja stolnotenisačica igrala je u skupini A prednatjecanja, pobijedivši u prvom dvoboju Bjeloruskinju Viktoriju Pavlovič 4:0 (11:6, 11:6, 11:6, 11:8), a potom i Nijemicu Nicole Struse 4:2 (11:6, 10:12, 11:7, 11:7, 5:11, 11:6). SPLIT -U susretu 16. kola Goodyear lige košarkaši Splita su svladali Pivovarnu Laško 88:75. Dino Rađa je bio najbolji strijelac Splita sa 21 košem, a Josip Sesar je postigao 16, kao i Ukić. DUBROVNIK - Vaterpolisti Juga nisu se uspjeli plasirati u polufinale Kupa pobjednika kupova, iako su u Dubrovniku svladali ruski Spartak Lukoil 8:7. Rusi su u prvom susretu slavili sa 9:7 i otišli u polufinale. BUDIMPEŠTA - U dvoboju 2. kola Crvene skupine Lige prvaka vaterpolisti Mladosti igrali su u Budimpešti sa mađarskim Honvedom 11:11. Mladost vodi u skupini sa 3 boda, jer je u prvom dvoboju u Zagrebu svladan grčki Olimpiakos (9:6). HAMBURG - Hrvatski tenisač Mario Ančić plasirao se u finale 50.000 dolara vrijednog ATP Challengera u njemačkom Hamburgu. Ančić je sa 6:2, 6:1 bio bolji od Rumunja Victora Hanescua i sutra će se za naslov boriti sa Španjolcem Raphaelom Nadalom. BEOGRAD - Košarkaši Zagreba izgubili su u dvoboju 16. kola Goodyear lige u Beogradu od Crvene Zvezde 91:64 (45:34). MILANO - Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u finale 380.000 USD vrijednog dvoranskog ATP turnira u Milanu. Nizozemac Martin Verkerk bio je bolji od Ljubičića u tri seta 3:6, 7:5, 7:6 (7-1), te u finalu čeka bolje iz dvoboja Jevgenij Kafeljnikov - Jarkko Nieminen. U Milanu je Ljubičić tako igrao svoje sedmo polufinale na Touru, no u finale je prošao samo jednom, kada je bio pobjednik Lyona. KULM - Austrijski skakač Florian Liegl pobjednik je natjecanja za Svjetski kup u skijaškim skokovima u austrijskom Kulmu. Liegl je slavio na velikanki skokovima od 208.5 i 194.5 metara, drugi je bio Nijemac Sven Hannawald (195.5 i 197 m), a treći Poljak Adam Malysz (197.5 i 195 m). (Hina) rš