SP RUKOMET: HRVATSKA - DANSKA 33:27 (ŠIRA VERZIJA)

RIO MAIOR, 30. siječnja (Hina) - U posljednjem ogledu Skupine III Svjetskog prvenstva u Portugalu rukometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je Dansku sa 33:27 (19:11) i plasirala se u polufinale gdje će igrati protiv Španjolske.
RIO MAIOR, 30. siječnja (Hina) - U posljednjem ogledu Skupine III Svjetskog prvenstva u Portugalu rukometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je Dansku sa 33:27 (19:11) i plasirala se u polufinale gdje će igrati protiv Španjolske. #L# HRVATSKA: Matošević, Šola, Kaleb 1, Džomba 3, Zrnić, Sulić 3, Jović, Dominiković, Valčić 1, Lacković 7, Goluža 5 (3), Balić 3, Špoljarić, Metličić 10. DANSKA: Hvidt, Norklit, Christiansen 5 (1), Jeppesen 4, Boldsen 3, Hjermind, Stryger 4, Laen 3, Knudsen 1, Flensborg, L.Jorgensen 2, Boesen 3 (1), Bjerre, Jakobsen 1, C.Jorgensen 1 SEDMERCI: Hrvatska 3 (3), Danska 4 (2) ISKLJUČENJA: Hrvatska 16 minuta, Danska 14 minuta CRVENI KARTON: Jeppesen (Danska) Hrvatski rukometaši nastavili su svoju pobjedničku seriju na Svjetskom prvenstvu. U dvoboju protiv Danske upisali su i šestu pobjedu u nizu i izborili plasman u polufinale. Ulaskom među četiri najbolje vrste na svijetu, hrvatski rukometaši osigurali su i plasman na Olimpijske igre u Ateni. "Ostvarili smo cilj. Izborili smo plasman u Atenu, a sada bez ikakvog pritiska idemo u borbu za odličja," istaknuo je nakon utakmice presretni izbornik Lino Červar. Iako je danska reprezentacija u prvom dijelu prvenstva pokazala možda i najljepšu igru, odabranici Line Červara doslovno su "razbili" svoje suparnike. Izuzev uvodnih minuta koje su protekle u izjednačenoj igri naši su rukometaši potpuno dominirali, prikazavši sjajan rukomet, posebice u obrani. U možda i najboljoj predstavi na prvenstvu brzom i čvrstom 3-2-1 obranom ukočili su udarne suparničke igre Christiansena, Jeppesena i Boldsena. Posebice je briljirao Šola koji je prikupio 20 obrana pri čemu je zaustavio i dva sedmerca. Naši su rukometaši pobjednika odlučili već nakon prvih 30 minuta stvorivši vodstvo od osam razlike (19:11). U početnim minutama drugog dijela još jednom su ubacili u višu brzinu i došavši na deset razlike (21:11) potpuno slomili suparnika. Do kraja dvoboja hrvatski rukometaši smirenom su igrom zadržali prednosti i osigurali borbu za odličja. Iako je cijela momčad odigrala sjajno uz Šolu potrebno je istaknuti i Metličića koji je postigao 10 pogodaka, od čega sedam u prvih 12 minuta utakmice. Lacković je dodao 7, a Goluža pet. U redovima suparnika prvi strijelac bio je Christiansen sa 5 pogodaka, dok su danski vratari Hvidt i Norklit zajedno prikupili 9 obrana, većinu u samoj završnici utakmice kada je pobjednik bio poznat. (Hina) dl dl