POBJEDA PAERSON, KRISTALNI GLOBUS JANICI KOSTELIĆ

MARIBOR, 26. siječnja (Hina) - Trostruka olimpijska pobjednica Janica Kostelić osvojila je prvi trofej u ovoj sezoni - kristalni globus za najbolju slalomašicu Svjetskog kupa. Današnjim drugim mjestom u sedmom slalomu sezone dogurala je do 610 bodova. To znači da dva slaloma prije kraja sezone ima nedostižnih 232 boda prednosti pred Šveđankom Anjom Paerson, koja je pobijedila danas u Mariboru.
MARIBOR, 26. siječnja (Hina) - Trostruka olimpijska pobjednica Janica Kostelić osvojila je prvi trofej u ovoj sezoni - kristalni globus za najbolju slalomašicu Svjetskog kupa. Današnjim drugim mjestom u sedmom slalomu sezone dogurala je do 610 bodova. To znači da dva slaloma prije kraja sezone ima nedostižnih 232 boda prednosti pred Šveđankom Anjom Paerson, koja je pobijedila danas u Mariboru.#L# Janica u poretku slalomašica ima 610 bodova, a druoplasirana Paerson 378. U ukupnom poretku Svjetskog kupa Janica i dalje ima uvjerljivu prednost, te je već sada prešla granicu od 1.300 bodova. Janica je u prvoj vožnji bila druga, imala je zaostatak od 67 stotinki za Paerson. Treba napomenuti da je Janica jutros osjećala mučninu, te je čak i povraćala. To je nastavak jučerašnjih problema kada je dehidrirala te je morala na infuziju. U drugom laufu Janica je imala četvrto vrijeme, što je na kraju bilo dovoljno da ostane druga i potvrdi naslov najbolje slalomašice svijeta. Da bi i teoretski osigurala naslov bilo joj potrebno 49 bodova, odnosno plasman do četvrtog mjesta. Paerson koja je jučer slavila u veleslalomu, potvrdila je odličnu formu i današnjom pobjedom u slalomu (1:38.98). Janica je za njom zaostala za 18 stotinki. Treća je bila Austrijanka Nicole Hosp (+0.34). Nika Fleiss i Ana Jelušić nažalost nisu izborile drugi lauf. Nika je sa startnim brojem 30 osvojila 35. mjesto sa 3.62 sekunde zaostatka. Ana Jelušić, koja je imala startni broj 61, bila je na kraju 40. sa 3.76 sekunde zaostatka. Trideseta u prvoj vožnji Nijemica Maria Riesch imala je zaostatak 3.04 sekunde. U Mariboru je, po tradiciji, bio velik broj hrvatskih navijača, njih oko osam tisuća, koji su stvarali bučnu atmosferu. Nažalost, neki od njih su za vrijeme prvog laufa prešli granicu korektnog navijanja, bacajući grude. REZULTATI: 1. Anja Paerson (Šve) 1:38.98 2. JANICA KOSTELIĆ (HRV) +0.18 3. Nicole Hosp (Aut) +0.34 (Hina) im