RUKOMET: HRVATSKA SLOMILA SAUDIJSKU ARABIJU TEK U ZAVRŠNICI

FUNCHAL, 21. siječnja (Hina) - Hrvatska muška rukometna reprezentacija u drugom je nastupu na Svjetskom prvenstvu u Portugalu upisala prvu pobjedu. U dvoboju 2. kola skupine C u Funchalu naši su reprezentativci sa 25-18 (8-10) bili bolji od Saudijske Arabije.
FUNCHAL, 21. siječnja (Hina) - Hrvatska muška rukometna reprezentacija u drugom je nastupu na Svjetskom prvenstvu u Portugalu upisala prvu pobjedu. U dvoboju 2. kola skupine C u Funchalu naši su reprezentativci sa 25-18 (8-10) bili bolji od Saudijske Arabije.#L# HRVATSKA: Kelentrić, Šola; Kaleb 4, Džomba 1, Zrnić, Dominiković, Sulić 3, Lacković 6 (1), Valčić, Balić 1, Goluža 3 (2), Metličić 7, Špljarić, Jović SAUDIJSKA ARABIJA: M. Al-Saeed, Al-Shurafa; Al-Hilal 4 (1), Al- Sehati 2, Al-Harbi 2, Shakhor 1, Al-Akhwan 5 (3), Al-Dossary, F. Al- Saeed, Al-Seraihi 2, Al-Anbawy 1, Al-Jadani, Bedhy 1 SEDMERCI: HRVATSKA 6 (3), Saudijska Arabija 5 (4). ISKLJUČENJA: HRVATSKA 16 minuta, Saudijska Arabija 10 minuta. Iako konačni rezultat to ne pokazuje, hrvatski su rukometaši i u drugoj utakmici na Svjetskom prvenstvu odigrali prilično lošu utakmicu i tek u smaoj završnici stigli do visoke pobjede od sedam pogodaka razlike 25-18 (8-10) protiv nejake Saudijske Arabije. Na samom početku dvoboja naši su reprezentativci održavali prednost od pogotka-dva razlike zbog dobrih obrana Marija Kelentrića, ali nakon što je on posustao, azijski predstavnik je preuzeo vodstvo i na poluvrijeme otišao s dva zgoditka viška (10- 8). Na startu drugog poluvremena stvari su se još pogoršale, Saudijci su poveli sa 12-9 i izgledalo je da naši rukometaši srljaju ka novoj blamaži. No, da se to ne dogodi pobrinuli su se naši protivnici u čijim redovima je došlo do svađe i rezultat je vrlo brzo preokrenut. Sa pet uzastopnih pogodaka Hrvatska je povela sa 14-12, ubrzo je bilo i 19-14, te su prva dva boda mogla biti upisana na naš konto. Za prolazak u drugi krug nedvojbeno će ipak trebati pokazati puno kvalitetniju igru u predstojećim dvobojima protiv Rusije, Francuske i Mađarske. U srijedu je na SP slobodan dan, a zatim Hrvatska u četvrtak igra protiv Rusije (početak u 16 sati). (Hina) zm