SUPERVELESLALOM: JANICA SEDMA (SLUŽBENO)

HR-sport-skijanje-Sport SUPERVELESLALOM: JANICA SEDMA (SLUŽBENO) HNA3132 4 SP 00167 Hina Servis vijesti HR-sport-skijanjeSUPERVELESLALOM: JANICA SEDMA (NESLUŽBENO) CORTINA D'AMPEZZO, 15. siječnja (Hina) - Janica Kostelić zauzela je sedmo mjesto u superveleslalomu za Svjetski kup voženom u talijanskoj Cortini d'Ampezzo.
HNA3132 4 SP 00167 Hina Servis vijesti HR-sport-skijanje SUPERVELESLALOM: JANICA SEDMA (NESLUŽBENO) CORTINA D'AMPEZZO, 15. siječnja (Hina) - Janica Kostelić zauzela je sedmo mjesto u superveleslalomu za Svjetski kup voženom u talijanskoj Cortini d'Ampezzo.#L# Janica je za pobjednicom, Francuskinjom Carole Montillet zaostala 81 stotinku sekunde. Drugo mjesto zauzela je Austrijanka Renate Goetschl (+ 0.46), a treće Njemica Hilde Gerg (+ 0.53). Naša skijašica je, po običaju, gornji dio staze odvezla opreznije, te je najveći dio zaostatka posljednica upravo tog opreznog starta, u sredini staze bila je među najbržima, ali tu brzinu nije prenijela u samu završnicu, te je u konačnici zauzela vrlo dobro sedmo mjesto. Nakon šestog superveleslaloma sezone Janica Kostelić se probila na sjajno treće mjesto u ukupnom redoslijedu u toj disciplini, dok je u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa nakon točno pola održanih utrka vodeća sa 496 bodova više od prve pratilje, Talijanke Karen Putzer. REZULTATI: 1. Carole Montillet (Fra) 1:12.91 2. Renate Goetschl (Aut) + 0.46 3. Hilde Gerg (Njem) + 0.53 4. Tamara Mueller (Švi) + 0.60 5. Alexandra Meissnitzer (Aut) + 0.71 6. Melanie Turgeon (Kan) + 0.77 7. JANICA KOSTELIĆ (HRV) + 0.81 8. Caroline Lalive (SAD) + 0.96 9. Mojca Suhadolc (Slo) + 0.99 10. Karen Putzer (Ita) + 1.02... UKUPNI REDOSLIJED U SVJETSKOM KUPU: 1. KOSTELIĆ 1091 bod 2. Putzer 595 3. Michaela Dorfmeister (Aut) 542 4. Montillet 519 5. Martina Ertl (Njem) 492 6. Sonja Nef (Švi) 470 7. Anja Paerson (Šve) 455 8. Kirsten L. Clark (SAD) 385 9. Nicole Hosp (Aut) 358 10. Meissnitzer 357... REDOSLIJED U SVJETSKOM KUPU: 1. Montillet 278 2. Putzer 202 3. KOSTELIĆ 170 4. Dorfmeister 163 5. Gerg 160 6. Clark 158 7. Daniela Ceccarelli (Ita) 154 8. Goetschl 148 9. Ertl 139 10. Corinne Rey Bellet (Švi) 101... (Hina) zm