HAJDUK - DINAMO 1:0

SPLIT, 5. prosinca (Hina) - U posljednjem susretu 18. kola Prve HNL,najvećem hrvatskom derbiju, Hajduk je u Splitu pred 25.000 gledateljapobijedio Dinamo 1:0 (0:0).
SPLIT, 5. prosinca (Hina) - U posljednjem susretu 18. kola Prve HNL, najvećem hrvatskom derbiju, Hajduk je u Splitu pred 25.000 gledatelja pobijedio Dinamo 1:0 (0:0).

Stadion Poljud - 25.000 gledatelja. Sudac: Vlado Svilokos (Sisak);

STRIJELAC: 1:0 Bušić (88)

ŽUTI KARTONI: Šuto (37), Damjanović (90), Bartulović (90+3) za Hajduk, te Mujčin (79) i Pranjić (85) za Dinamo

HAJDUK: Kale, Vučko, Vejić, Neretljak, Đolonga (od 37. Dragičević), Pralija (od 81. Lojić), Damjanović, Bartulović, Blatnjak, Šuti (od 75. Turković), Bušić

DINAMO: Vasilj, Lučić, Mijatović, Ješe, Buljat, Agić, Mujčin, Pranjić, Bošnjak (od 89. Zahora), Mujčin (od 80. Tomić), Da Silva, Karić (od 70. Kranjčar)

Usprkos velikoj dominaciji i nizu prilika nogometaši Dinama još jednom su napustili Poljud pognute glave. U 131. najvećem hrvatskom derbiju Hajduk je slavio uputivši tek jedan udarac u okvir suparničkih vratiju. No i taj jedan udarac bio je dovoljan za tri boda i preuzimanje prvog mjesta na ljestvici.

Dinamo je sjajno otvorio utakmicu. U prvih 45 minuta potpuno su zasjenili protivnika. "Modri" su imali pet izglednih prilika (Da Silva dva puta, Karić, Pranjić, Bošnjak), dok Hajduk niti jednom nije ozbiljno zaprijetio vratima Vasilja.

Nastavak utakmice započeo je velikom bakljadom Torcide zbog čega je utakmica prekinuta na nekoliko minuta. Najžešći navijači Hajduka još su tri puta izazvali prekide zbog pirotehničkih naprava pa je sudac Svilokos utakmicu produžio za čak 13 minuta. Utakmicu je razriješio pogodak Bušića, koji je iskoristio nespretan potez Lučića i svladao Vasilja.

Ovom pobjedom Hajduk se vratio na prvo mjesto ljestvice HNL-a sa dva boda više od Rijeke, dok se Dinamo nalazi na sedmom mjestu sa osam bodova manje od lidera prvenstva.

Prvenstvo se nastavlja 26. veljače iduće godine.