PORAZ BRAZILA, ARGENTINA JEDVA PROTIV VENEZUELE

RIO DE JANEIRO, 18. studenog (Hina/Reuters) - U svih pet susreta 11.kola južnoameričkih kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo2006. godine pobjede su pripale domaćim momčadima.
RIO DE JANEIRO, 18. studenog (Hina/Reuters) - U svih pet susreta 11. kola južnoameričkih kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo 2006. godine pobjede su pripale domaćim momčadima.

Najveće iznenađenje priredio je Ekvador pobjedom protiv Brazila (1:0), Argentina se mučila protiv Venezuele (3:2), Kolumbija je porazila Boliviju (1:0), istim rezultatom je Urugvaj preskočio Paragvaj, dok je Peru bio bolji od Čilea (2:1).

Svjetski prvaci su u 11. kolu doživjeli prvi poraz u kvalifikacijama. U dvoboju odigranom u Quitu na Atahualpa stadionu pred 60.000 gledatelja Ekvador je slavio 1:0, a pogodak odluke postigao je Edison Mendez u 77. minuti. Premda je Brazil nastupio u najboljem sastavu nisu uspjeli slomiti neugodna domaćina. "Igrali smo suviše opušteno i to nam se osvetilo," kazao je Ronaldo.

Argentina je u Buenos Airesu pred 35.000 gledatelja teže nego što se očekivalo porazila Venezuelu 3:2. Strijelci za Gauče, koji su ovom pobjedom preuzeli vodeću poziciju na ljestvici, bili su Jose Manuel Rey (4 -autogol), Juan Roman Riquelme (45) i Javier Saviola (66), dok su pogotke za Venezuelu postigli Ruberth Moran (33) i Leonel Vielma (72).

Urugvaj je u Montevideu pred 30.000 gledatelja u samoj završnici uspio slomiti Paragvaj, a pogodak kojim se prvi svjetski prvak vratio u igru za jedno od mjesta koja vode na World Cup bio je Paolo Montero u 78. minuti.

Važne bodove dohvatila je i Kolumbija protiv Bolivije. Pobjedu u dvoboju odigranom pred 25.000 gledatelja u Barranquilli osigurala je pogotkom Maria Yepesa u 18. minuti.

Peru je u Limi pred 45.000 gledatelja pobijedio Čile 2:1 i tako pobjegao s posljednjeg mjesta u skupini. Pogotke za domaćina postigli su Jefferson Farfan (55) i Paolo Guerrero (86), dok je poraz Čilea ublažio Sebastian Gonzalez u prvoj minuti sudačke nadoknade.