VN KINE: DRUGA UZASTOPNA POBJEDA BARRICHELLA

ŠANGAJ, 26. rujna 2004. (Hina/DPA/AFP) - Brazilski vozač RubensBarrichello pobjednik je prve utrke formule 1 za Veliku nagradu Kine,koja je održana u Šangaju. Barrichellovo vodstvo tijekom cijele utrkenije bilo ugroženo.
ŠANGAJ, 26. rujna 2004. (Hina/DPA/AFP) - Brazilski vozač Rubens Barrichello pobjednik je prve utrke formule 1 za Veliku nagradu Kine, koja je održana u Šangaju. Barrichellovo vodstvo tijekom cijele utrke nije bilo ugroženo.

Ovom pobjedom Brazilac je osigurao drugo mjesto u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva. Ujedno, bila je to njegova deveta pobjeda u karijeri.

Mjesta na pobjedničkom postolju ostvarili su još Jenson Button i Kimi Raikkonen. Button je do drugog mjesta stigao zahvaljujući taktici od samo dva zaustavljanja u boksu. Treće mjesto pripalo je Kimiju Raikkonenu.

Michael Schumacher, koji je sedmi naslov svjetskog prvaka osigurao još prošlog mjeseca u Belgiji, završio je na 12. mjestu. Schumacher se na jučerašnjim kvalifikacijama izvrtio u prvom zavoju i u današnju je utrku startao iz posljednjeg reda. Prije dva tjedna bio je u sličnoj situaciji u Monzi, kada se je s 15. uspio na kraju probiti do drugog mjesta. Ovaj puta to mu nije pošlo za rukom. Tako mu se po prvi puta u posljednjih pet godina dogodilo da završi utrku, a ostane bez bodova. Posljednji puta to ga je zadesilo 1999. u Australiji.

Velika nagrada Kine pamtit će se i po povratku na stazu, nakon skoro dvogodišnjeg odsustva, bivšeg svjetskog prvaka Jacquesa Villeneuvea. Vozač Renaulta završio je na 11. mjestu.

Do kraja Svjetskog prvenstva formule 1 preostale su još dvije utrke, a sljedeća se vozi 10. listopada u Japanu.

9. Jordan-Ford 5

10. Minardi-Cosworth 1