OI: AUSTRIJANKA ALLEN OSVOJILA ZLATO U TRIATLONU

ATENA, 25. kolovoza 2004. (Hina/Reuters) - Austrijanka Kate Allenpriredila je veliko iznenađenje, osvojivši zlatnu medalju u ženskomtriatlonu, iako je nakon plivačke i biciklističke dionice bila dalekood pobjedničkog postolja. Nakon 1.500 metara plivanja Allen, koja jerođena u Australiji, bila je 44., a biciklističku dionicu od 40 kmzavršila je na 28. mjestu. Prije početka trkačke dionice duge 10 kmAllen je za vodećom, Australkom Lorettom Harrop, zaostajala za dvijeminute i 48 sekundi. Australka je bila u vodstvu sve do 150 metaraprije cilja, kad ju je prestigla 34-godišnja Allen.
ATENA, 25. kolovoza 2004. (Hina/Reuters) - Austrijanka Kate Allen priredila je veliko iznenađenje, osvojivši zlatnu medalju u ženskom triatlonu, iako je nakon plivačke i biciklističke dionice bila daleko od pobjedničkog postolja. Nakon 1.500 metara plivanja Allen, koja je rođena u Australiji, bila je 44., a biciklističku dionicu od 40 km završila je na 28. mjestu. Prije početka trkačke dionice duge 10 km Allen je za vodećom, Australkom Lorettom Harrop, zaostajala za dvije minute i 48 sekundi. Australka je bila u vodstvu sve do 150 metara prije cilja, kad ju je prestigla 34-godišnja Allen.

Australka Harrop, koja je na kraju osvojila srebrno odličje, za pobjednicom je zaostala 6.72 sekunde. Bronca je pripala Amerikanki Susan Williams.,