OI SKOK U VIS - HOLMU ZLATO

ATENA, 22. kolovoza (Hina/Reuters) - Trostruki svjetski dvoranskiprvak u skoku u vis, Šveđanin Stefan Holm ostvario je najveći uspjeh ukarijeri, osvojivši zlatnu olimpijsku medalju sa skokom od 2.36metara.
ATENA, 22. kolovoza (Hina/Reuters) - Trostruki svjetski dvoranski prvak u skoku u vis, Šveđanin Stefan Holm ostvario je najveći uspjeh u karijeri, osvojivši zlatnu olimpijsku medalju sa skokom od 2.36 metara.

Premda je dva puta rušio letvicu na 2.34, u trećem pokušaju je bio uspješan. Dok je 2.36 preskočio iz prvog pokušaja. Drugo mjesto osvojio je Amerikanac Matt Hemmingway (2.34), koliko je preskočio i Čeh Jaroslav Baba na trećem mjestu.

Holm je visok svega 181 centimetara i jedan je od najnižih skakača na svijetu. Najveći uspjeh na otvorenom ostvario je na posljednjem Svjetskom prvenstvu gdje je bio drugi.