OI: KINESKINJA ZHANG YINING OLIMPIJSKA POBJEDNICA U STOLNOM TENISU

ATENA, 22. kolovoza 2004. (Hina/Reuters) - Kineska stolnotenisačicaZhang Yining došla je do prve pojedinačne zlatne medalje na velikimnatjecanjima, pobijedivši u finalu olimpijskog turnira u Ateni KimHyang-mi iz Sjeverne Koreje 4-0. Zhang Yining, koja ima dva ekipnasvjetska naslova i naslov svjetske prvakinje u paru, bila je posebnouvjerljiva u trećem i četvrtom setu, kada je svojoj protivniciprepustila svega četiri poena.
ATENA, 22. kolovoza 2004. (Hina/Reuters) - Kineska stolnotenisačica Zhang Yining došla je do prve pojedinačne zlatne medalje na velikim natjecanjima, pobijedivši u finalu olimpijskog turnira u Ateni Kim Hyang-mi iz Sjeverne Koreje 4-0. Zhang Yining, koja ima dva ekipna svjetska naslova i naslov svjetske prvakinje u paru, bila je posebno uvjerljiva u trećem i četvrtom setu, kada je svojoj protivnici prepustila svega četiri poena.

Bronca je pripala Južnokoreanki Kim Kyung-ah, koja je u susretu za treće mjesto svladala Jia Wei Li iz Singapura.

ZA PRVO MJESTO:

Zhang Yining (Kina/1) - Kim Hyang-mi (S. Kor/25) 4-0 (11-8, 11-7, 11-2, 11-2)

ZA TREĆE MJESTO:

Kim Kyung-ah (J. Kor/4) - Jia Wei Li (Sing/6) 4-1 (9-11, 11-8, 11-7, 11-5, 11-8)