OI: JASIKEVIČIUS POTOPIO AMERIKANCE

ATENA, 21. kolovoza (Hina/Reuters) - Američki košarkaši su u povijestiolimpijskih igara do Atene imali tek dva poraza, a tomu su pridodalijoš dva već u natjecanju u skupini na ovogodišnjim Igrama.
ATENA, 21. kolovoza (Hina/Reuters) - Američki košarkaši su u povijesti olimpijskih igara do Atene imali tek dva poraza, a tomu su pridodali još dva već u natjecanju u skupini na ovogodišnjim Igrama.

Nakon Portorikanaca, bolji od američkih profesionalaca bili su i europski prvaci Litvanci i to sa 94-90.

No, za razliku od sramotne predstave protiv Portorika, Amerikanci su protiv Litve većim tijekom susreta bili i u laganoj prednosti, ali u posljednje tri minute "torpedirao" ih je Šarunas Jasikevičius koji je postigao tri uzastopne trice (jednu uz prekršaj), te preokrenuo rezultat sa 81-84 do 91-87.

To je bila "slatka" osveta Jasikevičiusa koji je prije četiri godine u polufinalu u Sydneyu promašio tricu kojom bi Litva svladala SAD i plasirala se u finale.

U posljednjoj minuti Litva je uspjela sačuvati četiri pogotka prednosti koje im je svojom "dalekometnom paljbom" osigurao Jasikevičius.

Posljednju priliku za Amerikance imao je Richard Jefferson, ali njegov šut za tricu kojim bi izjednačio na 93-93 nije pronašao cilj.

LITVA: Štombergas 16, Šiškauskas 14, E. Žukauskas 11, Lavrinovič 3, Jasikevičius 28, M. Žukauskas 4, Macijauskas 8, Songaila 7, Javtokas 3, Ginevičius, Slanina, Salenga.

SAD: Iverson 11, Marbury 8, Duncan 16, Odom 11, Jefferson 20, Wade 6, Boozer 10, Anthony 5, Marion 3, James, Okafor, Stoudemire.