HRVATSKA - IZRAEL 1:0

VARAŽDIN, 18. kolovoza (Hina) - U svom prvom nastupu pod vodstvomnovog izbornika Zlatka Kranjčara, hrvatska nogometna reprezentacija jeu Varaždinu pobijedila reprezentaciju Izraela 1:0 (1:0).
VARAŽDIN, 18. kolovoza (Hina) - U svom prvom nastupu pod vodstvom novog izbornika Zlatka Kranjčara, hrvatska nogometna reprezentacija je u Varaždinu pobijedila reprezentaciju Izraela 1:0 (1:0).

Varaždin. Stadion Varteksa - 9.000 gledatelja. Sudac: Jacek Grana (Poljska).

STRIJELAC: 1:0 Šimunić (29)

ŽUTI KARTONI: Balaban (66), J.Leko (76) za Hrvatsku, te Golan (70), Ben Haim (79), Badir (83), Nimny (80) i Afek (82) za Izrael

HRVATSKA: Butina (od 46. Pletikos), Tudor, R.Kovač (od 46. Vranješ), Šimunić, Srna, J.Leko (od 77. Šafarić), N.Kovač, Babić (od 57.I.Leko), Kranjčar (od 57. Banović), Mornar (od 57. Balaban), Klasnić

IZRAEL: Davidovitch, Gorshon, Ben Halm, Banado, Gazal (od 81. Sauan), Badeer, Tal (od 64. Nimny), Antebi (od 64. Keisi), Benyoun (od 81. Ouzan), Balili (od 64. Golan), Afik

Premda nije briljirala hrvatska reprezentacija je upisala pobjedu protiv Izraela. Novi izbornik hrvatske vrste u momčad je pozvao devetoricu igrača koji nisu bili na Europskom prvenstvu u Portugalu. U tako izmijenjenom sastavu bilo je teško očekivati kako će već prvi nastup ponuditi blistavu igru. Prvi dio bio je daleko bolji, Kranjčar je ogled protiv Izraela otvorio s deset "Portugalaca", te svojim sinom Nikom Kranjčarom. Uvodne minute ponudile su rastrganu igru, bez pravog ritma i tečnosti. No, kako je prvo poluvrijeme odmicalo, Kranjčerovi odabrani igrali su sve bolje. Iz takve igre rodio se pogodak, koji je, pokazalo se kasnije, odlučio pitanje pobjednika. Babić je u 29. minuti ubacio loptu iz slobodnog udarca u kazneni prostor, a Šimunić je najviše skočio i udarcem glave svladao izraelskog vratara.

Nekoliko minuta kasnije odličnu priliku imao je i Klasnić, no Davidovitch je zaustavio udarac napadača Werdera. U završnici prvog dijela izgledu priliku imao je i Morar, no Izraelac je ponovo izašao kao pobjednik.

Gosti su jedinu pravu priliku imali na početku drugog poluvremena, kada je Šimunić izgubio loptu i gurnuo Benyouna u mat poziciju, no Pletikosa je sjajno reagirao.

U drugom poluvremenu ritam je pao, posebice nakon silnih izmjena i nismo vidjeli previše, tek po jednu priliku s obje strane. U 88. minuti akciju Balabana, Klasnića i Banovića zustavio je izraelska jedinica, a s druge strane pokušaj Nimnya iz slobodnog udarca u 90. minuti zaustavila je vratnica.

"Možemo biti zadovoljni rezultatom te igrom u prvom poluvremenu. U nastavku smo izgubili ritam, dijelom zbog brojnih izmjena, a dijelom zbog neuigranosti. Vjerujem kako ćemo pravim radom podignuti naš nivo igre i pokazati da možemo igrati puno bolje," kazao je novi hrvatski izbornik.

Hrvatska će na otvaranju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2006. godine igrati protiv Mađarske u Zagrebu 4. rujna, a potom slijedi gostovanje u Švedskoj.