OI: BRAĆA SKELIN U FINALU DVOJCA BEZ KORMILARA

ATENA, 18. kolovoza 2004. (Hina) - Hrvatski veslači braća Siniša iNikša Skelin plasirali su se u finale dvojca bez kormilara na OI uAteni, osvojivši drugo mjesto u svojoj polufinalnoj skupini. U finalesu išle tri prvoplasirane posade.
ATENA, 18. kolovoza 2004. (Hina) - Hrvatski veslači braća Siniša i Nikša Skelin plasirali su se u finale dvojca bez kormilara na OI u Ateni, osvojivši drugo mjesto u svojoj polufinalnoj skupini. U finale su išle tri prvoplasirane posade.

Hrvati su odlično započeli utrku i bili su u vodstvu na prolazima na 500 i 1.000 metara. Iza njih su bile posade Talijana i najvećih favorita za zlato Australaca. Na polovici staze Australci su pojačali ritam i pretekli su braću Skelin, dok su Talijani počeli zaostajati. U posljednjih 500 metara Australci su ušli kao vodeći, drugi su bili Skelini, a na trećem mjestu novozelandska posada.

Na kraju su slavili Australci, s nešto manje od sekunde prednosti pred hrvatskom posadom, a treće mjesto je pripalo Novozelanđanima.