COPA AMERICA: KOLUMBIJA U ČETVRTFINALU

LIMA, 10. srpnja (Hina/Reuters) - Nogometaši Kolumbije, braniteljinaslova prvaka Copa America otprije dvije godine, prvi su se plasiraliu četvrtfinale ovogodišnje Cope koja se igra u Peruu.
LIMA, 10. srpnja (Hina/Reuters) - Nogometaši Kolumbije, branitelji naslova prvaka Copa America otprije dvije godine, prvi su se plasirali u četvrtfinale ovogodišnje Cope koja se igra u Peruu.

U dvoboju 2. kola skupine A Kolumbija je sa 1-0 svladala Boliviju, te stigla do šest bodova koji joj garantiraju jedno od prva dva mjesta u skupini. Jedini pogodak na utakmici postigao je Edixon Perea u posljednjoj minuti utakmice.

Domaćin Peru u drugoj je utakmici dana sa 3-1 pobijedio Venezuelu, te nakon dva kola drži drugu poziciju sa četiri boda. Pogotke za domaćine postigli su Farfan u 34., Solano u 61. i Acasiete u 72. minuti, dok je počasni pogodak za Venezuelu postigao Margiotta u 74. minuti.

REZULTATI, SKUPINA A:

Peru - Venezuela 3-1 (Jefferson Farfan 34, Nolberto Solano 61, Santiago Acasiete 72 / Massimo Margiotta 74; CK: Miguel Mea Vitali, Venezuela, 64, Claudio Pizarro, Peru, 86)

Peru: 1-Oscar Ibanez; 15-Guillermo Salas, 2-Santiago Acasiete, 3-Miguel Rebosio, 6-Walter Vilchez; 7-Nolberto Solano (4-Jorge Soto, 79), 8-Juan Jayo, 10-Roberto Palacios (19-Marko Ciurlizza, 85), 14-Claudio Pizarro; 16-Andres Mendoza (9-Flavio Maestri, 89) 17-Jefferson Farfan

Venezuela: 1-Gilberto Angelucci; 2-Luis Vallenilla, 3-Jose Rey, 6-Alejandro Cichero, 4-Jonay Hernandez; 5-Miguel Mea Vitali, 11-Ricardo Paez (20-Hector Gonzalez, 65), 14-Leopoldo Jimenez, 18-Juan Arango; 17-Jorge Rojas (16-Ruberth Moran, 46), 9-Alex Rondon (10-Massimo Margiotta, 58)

Kolumbija - Bolivija 1-0 (Edixon Perea 90)

Kolumbija: 1-Juan Carlos Henao; 22-Gonzalo Martinez, 5-Andres Orozco, 13-Arley Dinas, 20-Gustavo Victoria; 6-Oscar Diaz, 18-Abel Aguilar (15-John Viafara 84), 17-Jairo Patino, 8-David Ferreira (14-Edixon Perea 77); 7-Tressor Moreno (11-Elkin Murillo 70), 9-Sergio Herrera.

Bolivija: 21-Leonardo Fernandez; 3-Sergio Jauregui, 5-Ronald Arana, 16-Ronald Raldes, 4-Lorgio Alvarez; 8-Ruben Tufino, 5-Limbert Pizarro, 7-Luis Cristaldo (12-Walter Flores 34), 10-Limberg Gutierrez; 9-Miguel Mercado (11-Roger Suarez 65), 20-Joaquin Botero.