WIMBLEDON: ANČIĆ BOLJI OD HORNE

LONDON/ZAGREB, 24. lipnja (Hina) - Hrvatski tenisač Mario Ančićplasirao se u 2. kolo Wimbledona pobjedom 6-7 (5), 6-4, 6-3, 6-4protiv Peruanca Luisa Horne.
LONDON/ZAGREB, 24. lipnja (Hina) - Hrvatski tenisač Mario Ančić plasirao se u 2. kolo Wimbledona pobjedom 6-7 (5), 6-4, 6-3, 6-4 protiv Peruanca Luisa Horne.

Ančić će u 2. kolu igrati protiv Francuza Juliena Benneteausa.

Tijekom prvoga seta Ančić je često prijetio oduzimanjem servisa Horni, ali usprkos tomu što je uvijek osvajao barem po dva boda na suparnikov servis, nije uspio izboriti niti jednu "break-loptu". Štoviše pri rezultatu 4-5 bio je suočen s dvije set-lopte za Peruanca, ali ih je uspio spasiti. No, u "tie-breaku" Horna je izborio nove dvije set-lopte, te je ovoga puta drugu i iskoristio.

Prvi "break" servisa dogodio se pri rezultatu 3-3 u drugom setu, a servis je izgubio - Ančić. No, to kao da ga je probudilo, odmah u sljedećoj igri vratio je izgubljeno, a pri rezultatu 5-4 još jednom oduzeo servis Horni za poravnanje u setovima.

Nakon toga Ančić je bio daleko bolji igrač, te je s po jednim "breakom" u trećem i četvrtom setu stigao do pobjede.

U trećem setu oduzeo je servis Horni pri vodstvu 3-2, dok je u četvrtom najveći dio posla obavio na početku, kod 1-1.