EP TEKVONDO: ZLATNA MEDALJA ZA MIET FILIPOVIĆ

LILLEHAMMER/ZAGREB, 8. svibnja (Hina) - Hrvatska tekvondoašica Miet Filipović osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u norveškom Lillehammeru u disciplini do 63 kilograma.
LILLEHAMMER/ZAGREB, 8. svibnja (Hina) - Hrvatska tekvondoašica Miet Filipović osvojila je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u norveškom Lillehammeru u disciplini do 63 kilograma.#L# Filipović je do zlatnog odličja stigla s pet pobjeda. U prvom kolu nadvisila je Austrijanku Sabrinu Goldschaldt sa 10-2, u drugom je bila bolja od Ruskinje Julije Krasnopolskaje sa 10-7, u trećem kolu od Ukrajinke Olge Šerun sa 6-2. U polufinalu Filipović je svladala Njemicu Esther Scholten sa 8-7, dok je u završnoj borbi bila bolja od Španjolke Muriel Bujalance sa 10-4. Ostalih troje hrvatskih predstavnika koji su se natjecali u subotu nisu uspjeli stići do medalje. Sandra Šarić izgubila je već u prvom kolu u konkurenciji do 67 kilograma od Ruskinje Jekaterine Arutunjan sa 3-4. Naš predstavnik u kategoriji do 72 kilograma Zoran Jandroković zaustavljen je u 2. kolu. Nakon što je nadvisio Finca Mikkoa Horhonena sa 11-6, izgubio je od Nizozemca Tommyja Molleta sa 5-11. Filip Vučagić u kategoriji do 78 kilograma stigao je do 3. kola. Prvo je svladao Norvežanina Miguela Lehmanna sa 9-1, a potom i Marka Živanovića iz Srbije i Crne Gore sa 8-4, da bi ga zaustavio Azerbejdžanac Rašid Ahmadov sa 6-11. Posljednjeg dana prvenstva, u nedjelju na tatami će još troje hrvatskih predstavnika, Nataša Vezmar u kategoriji preko 72 kg, Mići Kuzmanović u kategoriji do 84 kg, te Luka Vlašić u kategoriji preko 84 kg. (Hina) xzm yzm