SKV - SPORT U 21.00 SATI

ZAGREB, 2. svibnja (Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do 21.00 sati:
ZAGREB, 2. svibnja (Hina) - Donosimo pregled važnijih vijesti do 21.00 sati:#L# ZAGREB - U posljednjem dvoboju 8. kola Lige za prvaka Ožujsko lige košarkaša Cibona VIP je u dvorani u Trnskom pobijedila Zagreb 76:69 (28:14, 12:22, 22:13, 14:20). Najefikasniji igrači u redovima Cibone VIP bili su Sesar (21), Popović (14) i Žižić (10), dok je Zagreb predvodio Piplović (21). Na ljestvici nakon osam kola vodi Zadar (8-0), Cibona VIP je na drugom mjestu (7-1), treća je Šibenka (5-3), četvrti Split CO (4-4), a zatim slijede Hermes Analitica (4-4), Zagreb (3-5), Svjetlost Brod (1-7) i Triglav osiguranje (0-8) BARCELONA - Španjolac Tommy Robredo pobjednik je 990.000 eura vrijednog ATP teniskog turnira u Barceloni. Osmi nositelj je u finalnom dvoboju pobijedio Argentinca Gastona Gaudia 6:3, 4:6, 6:2, 3:6, 6:3. VARŠAVA - U finalnom susretu WTA teniskog turnira u Varšavi druga nositeljica Amerikanka Venus Williams pobijedila je četvrtu nositeljicu Ruskinju Svetlanu Kuznetsovu 6:1, 6:4. MUNCHEN - U finalnom susretu ATP teniskog turnira u Munchenu Rus Nikolaj Davidenko pobijedio je četvrtog nositelja Nizozemca Martina Verkerka 6:4. 7:5. Davidenko je tako u Munchenu osvojio svoj treći ATP naslov, prva dva osvojio je u Adelaideu, te Estorilu. BUDIMPEŠTA - U finalnom dvoboju WTA teniskog turnira u Budimpešti Jelena Janković iz Srbije i Crne gore pobijedila je Slovakinju Martinu Suchu 7:6 (4), 6:3. AMSTERDAM - Nakon što je u finalu višeboja na Europskom prvenstvu u Amsterdamu zauzela četvrto mjesto, ruska gimnastičarka Svetlana Horkina u finalu na spravama osvojila je zlatnu i brončanu medalju i tako se upisala u povijest kao najuspješnija europska gimnastičarka. Prvim mjestom na dvovisinskim ručama, te trećim na gredi, Horkina je osvojila 16. medalju na europskim prvenstvima, od čega čak 11 zlatnih. Čehinja Vera Časlavska osvojila je 14 medalja (11 zlatnih), a Rumunjka Nadia Comaneci 12 odličja (9 zlatnih). Na preskoku je slavila Rumunjka Monica Rosu, na gredi je najbolja bila Rumunjka Catalina Ponor, koja je slavila i na parteru. MILANO - Dva kola prije kraja prvenstva AC Milan je pobjedom protiv Rome (1:0) osigurao 17. naslov talijanskog prvaka. Veliki derbi odigran pred 80.000 gledatelja na stadionu San Siro odlučio je pogodak Andreja Ševčenka u drugoj minuti. JEREZ - Španjolac Sete Gibernau na Hondi pobjednik je Velike nagrade Španjolske u klasi Moto GP, što se boduje u poretku za svjetsko prvenstvo u motociklizmu. Gibernau je slavio ispred Talijana Maxa Biaggia na Hondi, te Brazilca Alexa Barrosa, također na Hondi. U ukupnom poretku vodi Gibernau (41) s jednim bodom više od Biaggia (40), te tri više od Rossia (38). U klasi do 250 ccm slavio je Talijan Roberto Rolfo (Honda), ispred Francuza Randya de Punieta (Aprilia) i Španjolca Fonsia Nieta (Aprilia). U ukupnom poretku vodi de Puniet (40) ispred Rolfoa (32) i Pedrosa (25). U klasi do 125 ccm bio je najbolji Talijan Marco Simoncelli. KARLOBAG - Na prvoj brdskoj automobilističkoj utrci Karlobag 2004., održanoj danas pod visokim pokroviteljstvom Hrvatskog sabora, nastupilo je 15 ponajboljih hrvatskih vozača, među kojima je bio i aktualni prvak Hrvatske na brdskim utrkama Silvijo Bajde, član AMD Matulji. Bajde je stazu Karlobag - Šušanj, dugu 5300 metara, vozeći BMW 320 prešao za 2:32.626 minuta, vozeći prosječnom brzinom od 125 km/h i osvojio prvo mjesto. Drugi je bio Alen Peruč, član AMD Zrinski iz Čabra na Peugeotu 106 sa 50 sekundi zaostatka, a treće mjesto pripalo je njegovom klupskom kolegi Sebastijanu Čeperu. Prvu brdsku automobilističku utrku uspješno je organiziralo AMD Zrinski iz Čabra u suradnji s Ličko-senjskom županijom, a pratilo je više stotina gledatelja iz Gospića, Karlobaga, Senja i drugih primorskih mjesta. HELSINKI - Nogometaši Allianssia pobjednici su finskog nogometnog Kupa. Allianssi je u finalnom dvoboju odigranom u Helsinkiju pred 4.000 gledatelja boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Lahti 5:3. Utakmica je u regularnom dijelu završila rezultatom 2:2. Strijelci za Allianssi bili su Risto Ojanen (36) i Peter Sampo (90), dok su pogotke za Lahti postigli Jorma Makipaa (2) i Christian Sund (78). STARIGRAD PAKLENICA - Neizvjesnim i iznimno zanimljivim finalom u kategoriji penjača završeno je 5. Red Bull Big Wall Speed Climbing natjecanje u Nacionalnom parku Paklenica. Jedinstveno natjecanje u brzinskom penjanju velikih stijena kakvo se ne održava nigdje drugdje na svijetu obilježio je dvoboj talijanskog para Erika Švaba i Kurta Astnera te slovenaca Marka Lukića i Andreja Grmovšeka. Obe naveze su ispenjale 160 metara dugu smjer u stijeni Debelog kuka u vremenima boljim od prošlogodišnjeg rekorda 'staze' koji su postavili tadašnji pobjednici Lukić i Švab. Lukić i njegov partner, Andrej Grmovšek 'protrčali' su kroz smjer i srušili stari rekord za čak 2:07 minuta. Njihov je rezultat i novi, teško dostižni rekord 23:17. Ovom pobjedom Lukić se i 5. puta popeo na pobjedničko postolje, a najbrži penjački par osvojio je i novčanu nagradu u vrijednosti od 2500 eura. Treće mjesto je vrlo dobrim nastupom osvojio hrvatski par Boris Čujić i Ivica Matković. (Hina) xdl ydl