FED CUP: BELGIJA - HRVATSKA 1:1

BREE/ZAGREB, 24. travnja 2004. (Hina) - Nakon prvoga dana susreta 1. kola Svjetske skupine između Fed Cup vrsti Belgije i Hrvatske u Breeu rezultat je izjednačen 1:1.
BREE/ZAGREB, 24. travnja 2004. (Hina) - Nakon prvoga dana susreta 1. kola Svjetske skupine između Fed Cup vrsti Belgije i Hrvatske u Breeu rezultat je izjednačen 1:1. #L# U prvom dvoboju je druga tenisačica svijeta Kim Clijsters svladala Jelenu Kostanić sa 6:1, 4:6, 6:1, da bi potom rezultat izjednačila Karolina Šprem pobjedom nad Kirsten Flipkens 6:2, 6:0. Izbornik naše vrste Goran Prpić može biti zadovoljan sa ishodom prvoga dana, kao i igrom Karoline Šprem, ali i Jelene Kostanić koja je uzela set Kim Clijsters. Više od toga ipak nije mogla, jer je Clijsters u svom rodnom gradu, unatoč ozljedi lijeve ruke i stanci od mjesec i pol dana, u trećem setu pokazala svoju kvalitetu. Varaždinka Šprem je posve dominirala nad Flipkens, koja je povela sa 2:0, da bi naša najbolja igračica dobila čak 12 gemova zaredom i osigurala pobjedu. Sutra se igraju još dva pojedinaena dvoboja i susret parova. Ključan bi mogao biti prvi dvoboj između Clijsters i Šprem, u drugom Kostanić igra protiv Flipkens, dok je Prpić za igru parova prijavio Kostanić i Ivu Majoli čije će protivnice biti Els Callens i mlađa sestra Clijsters, Elke. (Hina) xrš yrš