PLIVANJE: DVA HRVATSKA REKORDA SANJE JOVANOVIĆ U BEČU

BEČ/ZAGREB, 23. travnja (Hina) - Odlična mlada hrvatska plivačica, 18-godišnja Dubrovkinja Sanja Jovanović prvoga je dana plivačkog mitinga u Beču postavila dva nova hrvatska rekorda, na 50 metara leđno i 200 metara leđno.
BEČ/ZAGREB, 23. travnja (Hina) - Odlična mlada hrvatska plivačica, 18-godišnja Dubrovkinja Sanja Jovanović prvoga je dana plivačkog mitinga u Beču postavila dva nova hrvatska rekorda, na 50 metara leđno i 200 metara leđno.#L# Jovanović je u utrci na 50 metara leđno osvojila prvo mjesto s vremenom 29.44 sekunde, što je za više od sekunde bolje od dosadašnjeg rekorda koji je iznosio 30.53, a koji je također bio u njezinom vlasništvu. U utrci na 200 metara leđno Jovanović je zauzela drugo mjesto s vremenom 2:15.84 minuta, popravivši vlastiti rekord (2:19.82) za gotovo četiri sekunde. Pobjednica te utrke bila je Dankinja Louise Ornstedt s vremenom 2:15.49. Na 50 metara leđno u konkurenciji plivačica A finale je izborila i Mirela Kardašević koja je s vremenom 30.43 zauzela petu poziciju, dok su u B finalu u toj disciplini nastupile Iva Grivičić koja je na kraju bila 12. (31.35), te Petra Radović, koja je zauzela 15. mjesto (31.59). Na 200 leđno Iva Grivičić je također nastupila u B finalu i na koncu zauzela 10. poziciju (2:20.53). Nastup u A finalima izborili su i hrvatski plivači Gordan Kožulj na 50 i 200 metara leđno, Ivan petrović na 200 leđno, te Aleksej Puninski na 100 metara leptir. Kožulj je u utrci na 50 leđno zauzeo 3. mjesto s vremenom 26.54 iza pobjednika Španjolca Davida Ortege (26.34) i Rusa Aleksandra Popova (26.53), dok je u finalu na 200 leđno diskvalificiran. Petrović je u utrci na 200 leđno zauzeo sedmo mjesto s vremenom 2:10.27. Puninski je u kvalifikacijama na 100 leptir ostvario najbolje vrijeme (54.94), ali je u finalu plivao nešto sporije i s vremenom 55.21 bio treći iza Mađara Zsolta Gaspara (54.37) i Tamasa Kerekjarta (55.10). Od hrvatskih plivača u petak još u u B finalima nastupali Ante Mašković na 50 leđno (13. s vremenom 27.10) i 100 leptir (13. s vremenom 56.52), Smiljana Marinović na 100 prsno (9. s vremenom 1:12.40), te Anja Trisić na 200 slobodno (12. s vremenom 2:06.61). (Hina) xzm yzm