PEŠALOV 62. HRVATSKI SPORTAŠ NA OI

KIJEV/ZAGREB, 22. travnja (Hina) - Hrvatski dizač utega Nikolaj Pešalov osvojio je dvije srebrne medalje u kategoriji do 69 kilograma na Europskom prvenstvu u ukrajinskom Kijevu, te se time plasirao na Olimpijske igre u Ateni.
KIJEV/ZAGREB, 22. travnja (Hina) - Hrvatski dizač utega Nikolaj Pešalov osvojio je dvije srebrne medalje u kategoriji do 69 kilograma na Europskom prvenstvu u ukrajinskom Kijevu, te se time plasirao na Olimpijske igre u Ateni.#L# Olimpijski pobjednik u kategoriji do 62 kg iz Sydneya, Pešalov je osvojio srebrnu medalju u izbačaju sa podignuta 182.5 kilograma, te u biatlonu podignuvši ukupno 330 kilograma (147.5 u trzaju i 182.5 u izbačaju), dok je zlato u obje te discipline pripalo Turčinu Ekremu Celilu sa 190 kg u izbačaju, te 337.5 kg (147.5 + 190) ukupno. Pešalov je u trzaju zauzeo četvrtu poziciju iako je digao istu težinu kao i brončani Celil, ali je ostao bez medalje jer je 20 grama teži od Turčina. Zlatnu medalju u trzaju osvoio je Bjelorus Serhij Laurenau sa 150 kg, koliko je podignuo i srebrni Turčin Yasin Arslan. "Pešalov je 62. hrvatski sportaš koji je sigurno osigurao nastup na Olimpijskim igrama, a svojim rezultatom je možda osigurao odlazak na Igre još jednom našem dizaču utega, ali za sada to još uvijek ne možemo potvrditi", izjavio je šef hrvatske misije na Olimpijskim igrama Damir Šegota čestitavši Pešalovu na dvjema novim medaljama. REZULTATI, TRZAJ: 1. Serhij Laurenau (Bje) 150.0 kg 2. Yasin Arslan (Tur) 150.0 kg 3. Ekrem Celil (Tur) 147.5 kg 4. Nikolaj Pešalov (Hrv) 147.5 kg IZBAČAJ: 1. Ekrem Celil (Tur) 190.0 kg 2. Nikolaj Pešalov (Hrv) 182.5 kg 3. Serhij Laurenau (Bje) 175.0 kg BIATLON: 1. Ekrem Celil (Tur) 337.5 kg 2. Nikolaj Pešalov (Hrv) 330.0 kg 3. Serhij Laurenau (Bje) 325.0 kg (Hina) xzm yzm