SKV: SPORT U 21 SAT

ZAGREB, 18. travnja 2004.(Hina) -
ZAGREB, 18. travnja 2004.(Hina) - #L# ZAGREB Košarkaši beogradskoga Reflexa pobjednici su regionalne Goodyear lige nakon što su u finalnom susretu u Zagrebu svladali Cibonu VIP sa 71:70 (25:20, 45:40, 56:61). Košarkaši zagrebačke Cibone VIP nisu uspjeli ni nakon 17 godina osvojiti međunarodni pokal, nakon što su u finalnoj utakmici Goodyear lige u svojoj dvorani poraženi od beogradskoga Reflexa 71:70 (45:40). Reflex je tako treći pobjednik Goodyear lige, nakon ljubljanske Olimpije i Zadra, a Ciboni VIP ostaje žal za propuštenim jer su vodili u samoj završnici i imali veliku priliku da osvoje međunarodni pokal koji čekaju čak 17 godina - od Novog Sada 1987., kada su "Vukovi" osvojili Kup kupova. Tragičar utakmice je Jurica Golemac, koji je u zadnjih 35 sekundi od četiri slobodna bacanja pogodio samo jedno, za vodstvo Cibone 70:69, što se kasnije pokazalo nedovoljnim. U zadnjem napadu Reflexa, kluba koji se nekad zvao Železnik, Popović je napravio prekršaj na "krivom" čovjeku Stefanoviću, koji najbolje izvodi slobodna bacanja u cijeloj ligi. Stefanović je, dakako, pogodio oba bacanja, a u 14 zadnjih sekundi prvo je blokiran Popovićev solo-prodor prema košu Beograđana, da bi doslovce u zadnjoj sekundi Sesarova lopta ostala na obruču. Srpski košarkaši su nakon trijumfa neprilično slavili u Draženovu domu, pa je na parket bačena velika količina kovanica i upaljača, a to je bila jedina mrlja u vrlo korektnom finalnom dvoboju. RIM Rezultati 30. kola Talijanske lige: Chievo 0 Reggina 0 Empoli 1 Gasparetto (78) Brescia 1 Ficini (37,ag) Inter Milano 4 Recoba (32), Cannavaro (52), Stanković (54), Martins (70) Bologna 2 Bellucci (67, 76) Lazio 4 Couto (12, 81), Fiore (73), Zauri (89) Ancona 2 Bucchi (11), Andersson (64) Parma 2 Carbone (35), Gilardino (80) Juventus 2 Di Vaio (78), TUDOR (90+2) Sampdoria 3 Diana (38), Flachi (45, 87) Perugia 2 Ze Maria (47), Ravanelli (85) LONDON U utakmici 34. kola Engleske Premier lige Aston Villa i Newcastle United su igrali 0:0. CELJE U prvom finalnom susretu Lige prvaka rukometaši slovenske Pivovarne Laško svladali su u Celju njemački Flensburg-Handewitt 34:28 (17:13). Uzvratni susret igra se 24. travnja u Flensburgu. BOL NA BRAČU Češka tenisačica Lucie Hradecka pobjednica je ITF turnira u Bolu na Braču, drugog iz serije turnira "Biseri Dalmacije" koji se boduju za WTA listu. Hradecka je u finalnom dvoboju pobijedila Talijanku Rominu Oprandi 6:4, 6:3. Prvi turnir u Makarskoj osvojila je Stobrečanka Lucija Krželj, a posljednji, treći turnir počinje u ponedjeljak u Hvaru. LONDON Kenijski atletičari Evans Rutto i Margaret Okayo pobjednici su čuvenog Londonskog maratona, što se danas po vrlo hladnom vremenu i kiši trčao ulicama britanske prijestolnice. Kod maratonaca je Rutto slavio u vremenu od dva sata, šest minuta i 18 sekundi, drugi je sa pola minute zaostatka bio njegov sunarodnjak Samuel Korir, a treći svjetski prvak Marokanac Jaouad Gharib. Kod žena je slavila dvostruka pobjednica newyorškog maratona Okayo, koja je vodila od starta do cilja, na koji je stigla nakon dva sata, 22 minute i 36 sekundi. Drugo mjesto je osvojila Rumunjka Constantina Tomescu-Dita, a treće Ruskinja Ljudmila Petrova. ESTORIL Francuskinja Emelie Loit pobjednica je WTA turnira u portugalskom Estorilu nagradnog fonda 140.000 USD. U finalu je treća nositeljica svladala Čehinju Ivetu Benešovu 7:5,7:6 (1). BRISBANE/ZAGREB Hrvatski jedriličar Daniel Mihelić osvojio je brončano odličje u konkurenciji 108 natjecatelja na Svjetskom juniorskom prvenstvu klase "laser radial", koje se održavalo u australskom Brisbaneu. Sedamnaestogodišnji član kostrenskog Galeba završio je prvenstvo sa ukupno 35 negativnih bodova, 12 više od zlatnog Francuza Jean Baptiste Bernaza, te devet bodova iza srebrnog Australca Nathana Outeridgea. Miheliću je dosad najveći uspjeh bilo drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu klase "laser 4.7", a prije desetak dana je na seniorskom Svjetskom prvenstvu "laser radiala", na kojem je Splićanin Aron Lolić bio brončani, zauzeo šesnaesto mjesto. Naš drugi juniorski predstavnik Ivan Taritaš iz zagrebačkog kluba Sveti Nikola završio je prvenstvo na 18. mjestu. WELKOM Španjolac Daniel Pedrosa na Hondi pobjednik je Velike nagrade Južne Afrike u klasi do 250 ccm, prve utrke nove sezone Svjetskog prvenstva u motociklizmu, održane na stazi Welkom. Pedrosa je slavio ispred Francuza de Punieta i Argentinca Porta, obojice na Apriliji. U najslabijoj klasi do 125 ccm slavio je Talijan Andrea Dovizioso na Hondi, ispred sunarodnjaka Roberta Locatellia na Apriliji i Australca Caseya Stonera na KTM-u. ZAGREB U Sinju je danas održano drugo prvenstvo Hrvatske u polumaratonu, u kojemu je prvi na cilj stigao reprezentativac BiH Đuro Kodžo s vremenom od jednog sata, devet minuta i 49 sekundi.Drugi je s vremenom od 1:10:32 sata bio Drago Paripović, član AK Croatia Maraton iz Poljane, koji je time osvojio i naslov prvaka Hrvatske, dok je treći bio Nedjeljko Ravić iz Kluba Varaždinska banka, čije je vrijeme bilo 1:10:40.U kategoriji žena najbrža je bila Slovenka Ida Šurbek iz Atletskog kluba Žumberak, koja je na cilj stiga u vremenu od 1:18:40. Druga je bila članica AK Sinj Lidija Rajčić s vremenom 1:26:52, čime je postala prvakinja Hrvatske, a treća Marija Trošić, individualka iz Zagreba s vremenom 1:30:47. Inače, u današnjem prvenstvu sudjelovalo je ukupno 148 trkača. Među poznatim atletičarima iz cijele Hrvatske bili su, što je posebno zanimljivo, i 80-godišnji Josip Đunđek iz Varaždina, te najmlađi - 12-godišnji Sinjanin Petar Delaš. LJUBLJANA Mladi hrvatski gimnastičar Filip Ude medaljom je zaključio svoj juniorski staž. Ude je na Europskom prvenstvu u Ljubljani osvojio srebrnu medalju u vježbi na tlu u kokurenciji juniora.Mladi Čakovčanin za svoju je izvedbu na tlu dobio ocjenu 9.437, zlatnu je medalju osvojio Nijemac Fabian Hambuechen s ocjenom 9.587, a brončanu Rus Dmitrij Barkalov s ocjenom 9.262.U nedjeljnom finalu po spravama nastupio je još jean hrvatski junior, Robert Seligman koji je na konju s hvataljkama zauzeo šesto mjesto s ocjenom 8.625. Zlato je pripalo Britancu Louisu Smithu (9.575), srebro Mađaru Vidu Hidvegiju (9.550), a bronca Rumunju Cosminu Popescuu (9.500). WELKOM Svjetski prvak Talijan Valentino Rossi pobjednik je Velike nagrade Južne Afrike u klasi MotoGP na stazi u Welkomu, prve utrke nove sezone Svjetskog prvenstva motociklista. Rossiu je to prva pobjeda otkad je iz Honde prešao u Yamahu. Drugo mjesto osvojio je Talijan Max Biaggi (Honda), a treće Španjolac Sete Gibernau. VALENCIA Španjolski tenisač Fernando Verdasco pobjednik je 395,750 USD vrijednog ATP turnira u Valenciji svladavši u finalu sunarodnjaka Alberta Montanesa 7:6(5), 6:3. ESTORIL Argentinski tenisač Juan Ignacio Chela pobjednik je ATP turnira u portugalskome Estorilu nakon što je u finalnom dvoboju bio bolji od Rusa Marata Safina 6:7(2:7), 6:3, 6:3. GLASGOW Pobjedom u gostima kod Kilmarnocka (1:0) nogometaši Celtica su pet kola prije kraja osigurali naslov prvaka Škotske. Celtic ima nedostižnih 16 bodova u odnosu na najvećeg suparnika Glasgow Rangerse, a izabranici trenera Martina O'Neilla imat će priliku za dvostruki naslov jer 22. svibnja igraju finale Kupa. BERLIN Rezultati susreta 29. kola Njemačke lige: Werder Bremen 0 Hannover 0 Koeln 1 Podolski (54) Bochum 2 Wosz (30), Fahrenhorst (64) MADRID Rezultati susreta 33. kola Španjolske lige: Albacete 0 Celta Vigo 2 Juan Fran (21), Gustavo Lopez (46) Sevilla 5 Baptista (4, 7, 47, 59-11m), Magallanes (90+1) Racing Santander 2 Javi Guerrero (71), Matabuena (85) Mallorca 1 Eto'o (45+2,pen) Villarreal 2 Quique Alvarez (38), Pedro Marti (78) Osasuna 1 Pablo Garcia (46) Espanyol 3 Tamudo (42), Alex Fernandez (62), 'Maxi' Rodriguez (71) Murcia 0 Betis Sevilla 1 Assunsao (4) MAASTRICHT Hrvatski biciklist Vladimir Miholjević zauzeo je vrlo dobro 28. mjesto na vrlo jakom Amstel Gold Raceu, četvrtoj utrci Svjetskog kupa što se danas vozila u dužini od 251 kilometra u okolici nizozemskog Maastrihta. Riječanin Miholjević je vozio za talijansku momčad Alessio, a za pobjednikom Talijanom Davidom Rebellinom zaostao je 1:28 minuta. Drugo mjesto osvojio je Nizozemac Michael Boogerd, dok je treći bio Talijan Paolo Bettini. PARIZ Rezultati susreta 32. kola Francuske lige: Marseille 2 Marlet (45+3), Batlles (81) Lille 1 Bodmer (11) Rennes 3 Sorlin (4), Kallstrom (57), Frei (69) Bordeaux 1 Chamakh (75) (Hina)xrš yrš